Imieniny Jana Kochanowskiego już niebawem!

Biblioteka Narodowa zaprasza na imieniny Jana Kochanowskiego.

Trzy sceny, a na nich nie tylko kilkanaście spotkań z pisarkami i pisarzami, ale również koncerty, spektakle i mecz poetycki, podczas którego dwie drużyny aktorów będą konkurować w interpretowaniu wierszy. Literacki piknik Biblioteki Narodowej odbędzie się w ostatnią sobotę czerwca (29.06), tradycyjnie w warszawskim Ogrodzie Krasińskich.


Program Imienin Jana Kochanowskiego dostępny na stronie. Imieniny Jana Kochanowskiego na Facebooku.

Czytaj dalej

Spotkanie z Dorotą Zawadzką – Supernianią.

Miejska Biblioteka Publiczna w Oświęcimiu 12 czerwca, o godz. 17:00 zaprasza na spotkanie z Dorotą Zawadzką – Supernianią.


„Jedz powoli, małe kęsy – jak kto woli” – „Świat według dziecka”. Spotkanie autorskie z Dorotą Zawadzką, pedagogiem i psychologiem rozwojowym. Jest ambasadorem akcji Cała Polska Czyta Dzieciom. Współpracuje z Rzecznikiem Praw Dziecka. Zasiada i aktywnie uczestniczy w kapitułach akcji Firma Przyjazna Mamie i Hotel Przyjazny Rodzinie. Współpracuje z wieloma organizacjami pozarządowymi. Prowadzi warsztaty i szkolenia w całej Polsce dla rodziców i nauczycieli. Jest autorką wielu książek dla dzieci i rodziców m.in.: „I ty możesz mieć super dziecko!”, „I ty możesz być super tatą!”, „Moje dziecko – Jak mądrze kochać i dobrze wychowywać”, „Jak mądrze kochać i dobrze wychowywać dziecko w wieku szkolnym”. Każda mama chciałaby, by jej dziecko podczas świątecznego obiadu czy rodzinnej imprezy olśniło wszystkich dobrymi manierami. Ale dziecko nie zacznie się nagle świetnie zachowywać samo z siebie. Dorota Zawadzka doradzi jak pokazać dziecku co mu wolno, a czego robić nie wypada.

5. Festiwal Filmu i Teatru już w czerwcu

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze zaprasza na 5. Festiwal Filmu i Teatru Kozzi Czyżewska Fijewski w dniach 12-16 czerwca 2019 r.


Podczas tegorocznej edycji Festiwalu (jubileuszowy 5. program przygotował dyrektor Festiwalu Andrzej Buck) publiczność będzie uczestnikiem wielu interesujących zdarzeń w Zielonej Górze, Żarach. Prezentacje odbywać się będą w przestrzeniach pozornie nietypowych i nie przewidzianych dla teatru, filmu, koncertu i spotkań. Miejsca te jednak doskonale komponują się z ofertą festiwalową. Będą to: namiot Café Film na zielonogórskim deptaku, Kino Cinema City, Sala Kolumnowa UM, Kino Norwid w sali im. J. Koniusza Biblioteki im. Norwida, Kino Rektorat w Auli Uniwersytetu Zielonogórskiego, Mediateka Góra Mediów.

Więcej o Festiwalu na stronie internetowej.


Wystawa dyplomów inżynierskich w BIBLIO!

Filia nr 32 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie (BIBLIO) ul. Szaserów 13-15 zaprasza 7 marca 2019 roku, godz. 12.00 na otwarcie WYSTAWY DYPLOMÓW INŻYNIERSKICH.

Wystawa prezentuje dyplomowe prace inżynierskie z zakresu architektury krajobrazu wykonane i obronione na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie w Katedrze Projektowania i Konserwacji Krajobrazu. Są to opracowania projektowe ogrodów i skwerów, jaki i bardziej złożone związane z przestrzenią publiczną, czyli krajobrazem miejskim. 
Na wystawie możemy zobaczyć między innymi: projekt zadrzewień w przyulicznych pasach zieleni w Zamościu, projekt ogrodu ekologicznego, projekt koncepcyjny przestrzeni publicznej z czytelnią na wolnym powietrzu pod Zamkiem Lubelskim jak również projekt zagospodarowania terenu Placu Rybnego i Zaułka Hartwigów w Lublinie. 

Język rzeczy. Biżuteryjne pamiątki z podróży po Polsce XIX wieku

Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie, Instytut Historii Sztuki KUL, Lubelskie Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych, Wydział Artystyczny UMCS zapraszają 
6 marca, godz. 17.30 
do Filii nr 2, ul. Peowiaków 12 na wykład z cyklu „Magia sztuki. Od uobecnienia do nieobecności”, który wygłosi prof. Ewa Letkiewicz
JĘZYK RZECZY. BIŻUTERYJNE PAMIĄTKI Z PODRÓŻY PO POLSCE XIX WIEKU