Konkurs komiksowy o tematyce celów zrównoważonego rozwoju

Fundacja Twiga we współpracy z Ośrodkiem Informacji ONZ w Warszawie organizuje polską edycję Konkursu Komiksowego łączącego tematykę związaną z celami zrównoważonego rozwoju i artystyczną ekspresję. Konkurs odbywa się w ramach międzynarodowego projektu Talking Bubbles International Comics Competition prowadzonego przez cztery organizacje z różnych państw Europy: ADRA Czechy, ADRA Portugalia, ADRA Słowenia i Fundacja Twiga (Polska). Konkurs organizowany jest od lat sześciu, a w tym roku po raz pierwszy włącza się do niego również Polska.

Konkurs skierowany jest do młodzieży w wieku od 15 do 20 lat i polega na przygotowaniu przez uczestniczkę/uczestnika planszy komiksu w formacie A3 przy użyciu dowolnej techniki. Tematyka prac to jeden z wybranych celów zrównoważonego rozwoju

Główną nagrodą dla autorek/autorów najlepszych komiksów będzie udział w międzynarodowych warsztatach kreatywnych w Portugalii w lipcu 2022 r.

Do współpracy przy realizacji konkursu Fundacja zaprasza biblioteki. Oferuje im wsparcie m.in. w postaci webinarów, a dla najbardziej aktywnych zaproszenia na Festiwal Komiksowa Warszawa 2022, podczas którego odbędzie się ceremonia wręczenia nagród. Fundacja może wypożyczyć bibliotekom również wystawę komiksów uznanych za najlepsze w zagranicznych edycjach konkursu..