Granty dla bibliotek

W serwisie prezentujemy informacje o grantach i dotacjach przyznawanych przez instytucje i organizacje w kraju i za granicą, dzięki którym polscy bibliotekarze, jak również pracownicy instytucji naukowych, mogą otrzymać fundusze wspierające kulturę, naukę, edukację i inne.

Informacje przedstawiono w dwóch działach:

Do prezentowanych serwisów warto zaglądać systematycznie. Warto także subskrybować kanały RSS, biuletyny informacyjne lub newslettery, które na bieżąco przesyłają informacje o otwartych konkursach. Nie trzeba się wtedy martwić, że przegapimy okazję, która dla biblioteki może być ważna.

Na programy warto patrzeć niestandardowo i szukać środków finansowych, które nie tylko wspierają działania bibliotekarzy, imprezy czy infrastrukturę biblioteki, ale także szkolenia wszelkich grup społecznych, integrację społeczną, działania organizacji pozarządowych czy różne projekty innowacyjne, np. z zakresu budowania narzędzi wspomagających komunikację naukową. Warto pamiętać o programach transregionalnych i transgranicznych oraz wspierania wsi, regionów wschodnich, a nawet małych przedsiębiorstw. Każdy z nich może okazać się ciekawy dla nas lub instytucji współpracującej z nami.

Opracowanie: Lidia Derfert-Wolf, Katarzyna Kozak, Bożena Bednarek-Michalska. Aktualizacja luty 2020.

Dodaj komentarz