7-29 listopada 2020 – zamknięcie od soboty instytucji kultury – rekomendacje BN dla bibliotek

Biblioteka Narodowa opublikowała swoje rekomendacje w związku z całkowitym zamknięciem instytucji kultury w dniach 7-29 listopada.

Na stronie BN czytamy: W związku z bardzo dużym wzrostem zakażeń premier Mateusz Morawiecki zapowiedział zamknięcie dla użytkowników instytucji kultury od 7 (sobota) do 29 listopada (niedziela) 2020 roku. Biblioteka Narodowa rekomenduje całkowite zamknięcie bibliotek dla użytkowników (w tym czytelń, wypożyczalni, informatoriów) we wskazanym okresie.

Biblioteka Narodowa zachęca do takiej organizacji pracy, aby jak najwięcej pracowników mogło pracować zdalnie. Komunikat w tej sprawie ukazał się wczoraj. Pracownicy konieczni do podtrzymania funkcjonowania biblioteki (np. pracownicy obsługi i ochrony) powinni pracować stacjonarnie zachowując zasady rygoru sanitarnego.

Jednocześnie Biblioteka Narodowa przypomina, że działa PORADNIA BIBLIOTEKI NARODOWEJ online, w której można uzyskać odpowiedzi na pytania dotyczące działalności bibliotek w związku z sytuacją spowodowaną pandemią wirusa. Pytania można nadsyłać pod adres: poradnia@bn.org.pl.