Bożena Bednarek-Michalska (1957-2021)

Z ogromnym żalem zawiadamiamy, że 5 maja 2021 r. przyszło nam rozstać się nagle z Bożenką – Koleżanką pełną serca, energii, optymizmu i wiedzy fachowej.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się 14 maja o godz. 14:00 na cmentarzu parafialnym Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bydgoszczy. Rodzina prosi żegnających, by zamiast kwiatów wesprzeć dowolnym datkiem FUNDACJĘ GDAŃSKIEJ HEMATOLOGII, KRS: 0000774915, nr konta: 66160014621820997680000001.

Bożenko, współtworzyłaś z nami EBIB i przez wiele lat kierowałaś Redakcją „Biuletynu EBIB”. Byłaś pionierką i orędowniczką ruchu otwartości w polskiej nauce, edukacji i kulturze. Masz zasłużone miejsce na podium wśród największych polskich bibliotekarzy ostatnich dekad – Twoje osiągnięcia znają, cenią i cytują specjaliści informacji, komputeryzacji, digitalizacji i wielu innych dziedzin nowoczesnego bibliotekarstwa.

Całe życie zawodowe poświęciłaś Bibliotece Uniwersyteckiej UMK w Toruniu – Twojej bibliotece – będąc z-cą Dyrektora przez wiele lat. Ale było Cię też pełno w życiu środowiskowym – na konferencjach, w projektach, w stowarzyszeniach i organizacjach – krajowych i zagranicznych. Twoje zawodowe inspiracje i społecznikowskie zacięcie były wzorem dla wielu z nas i tak już zostanie.

Bożenko, byłaś wyjątkowa i w naszej pamięci zawsze taka pozostaniesz. Jako Przyjaciółka, z którą czy to krótka chwila, czy przegadana noc była ogromną radością. Jako Koleżanka, na której mądrą radę można było liczyć, ale i pospierać się twórczo i z uśmiechem. Jako Mentorka, od której uczyliśmy się wszyscy. Zarażałaś nas temperamentem, entuzjazmem, pasjami, ale i kojącym spokojem. Taką zawsze dla nas zostaniesz, a my będziemy dalej ciągnąć naszą wspólną robotę i realizować stowarzyszeniową misję – dla Ciebie.

EBIBKI

Mężowi, Dzieciom, Wnukom, Bliskim składamy najszczersze wyrazy współczucia

Stowarzyszenie EBIB