Trudni współpracownicy: Jak przetrwać i nie zmienić się w jednego z nich?

Biblioteka Główna Uniwersytetu Szczecińskiego oraz Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich zapraszają w dn. 14.05.2024 r., od godz.10:00 na bezpłatne webinarium Trudni współpracownicy: Jak przetrwać i nie zmienić się w jednego z nich? Link do spotkania w MS TEAMS https://tiny.pl/dwltq. Identyfikator spotkania: 383 166 875 901. Kod dostępu: 3kX6T3.

Opis: Większość z nas miała do czynienia z trudnymi osobowościami w miejscu pracy. Gdy orientujemy się, że pewne zachowania i relacje zaczynają wpływać na nasz nastrój i efektywność zawodową, zwykle jest już za późno. Współpraca z toksycznymi ludźmi może być wyzwaniem, ale nie musi zmieniać nas w jednego z nich! Na webinarze omówione zostaną skuteczne strategie przetrwania w środowisku pracy pełnym trudnych osobowości oraz sposoby na to, aby nie stracić własnego spokoju i profesjonalizmu. Ponadto poznamy:

Czytaj dalej

Bibliotekarze z BN nadal walczą o podwyżki

26 kwietnia wraz ze związkiem NSZZ Solidarność (KZ nr 17) złożone zostało pismo do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W piśmie zwrócono się z prośbą o podjęcie działań zmierzających do zobowiązania Dyrektora Biblioteki Narodowej do uzgodnienia sposobu podziału przyznanych środków na wynagrodzenia dla pracowników Biblioteki Narodowej.

Agnieszka Tulik w imieniu Zarządu Związku Zawodowego Bibliotekarzy Biblioteki Narodowej

Tydzień Bibliotek 2024 pod hasłem Biblioteka miejsce na czasie

W dniach 8-15 maja będziemy świętować Tydzień Bibliotek. A świętowanie rozpoczniemy od Dnia Bibliotekarza!

W imieniu Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego zapraszamy na regionalną konferencję do Łodzi 9 maja od godz. 10:00. Wstęp wolny, ale najlepiej wysłać swoje zgłoszenie na adres: Dział Metodyki, Analiz i Szkoleń dmas@wbp.lodz.pl, EBIB objął wydarzenie patronatem medialnym.

Skąd się biorą czytelnicy?

W imieniu organizatora – Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. Hugona Kołłątaja w Krakowie serdecznie zapraszamy do udziału w VIII Nowym Ogólnopolskim Forum Bibliotek Pedagogicznych, które odbędzie się pod hasłem „Skąd się biorą czytelnicy” w Krakowie, w dniach 13-14 czerwca 2024 r. Zachęcamy do zaprezentowania wniosków z prowadzonych badań, dzielenia się doświadczeniem i do wzajemnego inspirowania. EBIB objął Forum patronatem medialnym.

Obszary tematyczne tegorocznego Forum:

Czytaj dalej