Crowdfunding i biblioteki

Elektroniczna wersja czasopisma Alterpop już niebawem trafi do użytkowników polskich bibliotek. Na portalu crowdfundingowym Wspieram.to rozpoczęła się akcja zbierania funduszy na ten cel. Kwota do zebrania jest niewielka, więc Fundacja Alterpop, która jest wydawcą pisma, liczy na sukces.

„Musimy zebrać pieniądze na zakup niezbędnego oprogramowania i promocję akcji wśród użytkowników bibliotek” – mówi Tadeusz Bisewski, prezes Fundacji Alterpop. „Po zakończeniu zbiórki stworzymy specjalny adres dla bibliotek, który zapewni łatwy dostęp do nasze pisma. Bibliotekarze będą mogli np. ustawić ten adres jako jedną ze stron startowych na udostępnianych czytelnikom komputerach.” Czasopismo Alterpop Alterpop jest pismem popkulturalnym, ukazującym się od ponad dwóch lat w formie elektronicznej. Jest dostępny poprzez większość polskich portali sprzedających e-booki i e-prasę (m.in. Virtualo, Publio, CDP, e-Kiosk).

Alterpop jest pismem „bez barier”, co oznacza że jest atrakcyjne zarówno dla znawców kultury, jak i nowicjuszy. Tematycznie obejmuje ambitne elementy kultury popularnej, więc nie odstrasza patetycznością kultury wyższej. Każdy numer zawiera zestawienia premier muzycznych, filmowych, książkowych oraz gier, dzięki czemu jest aktualnym przewodnikiem po kulturze.

Zbiórka odbywa się pod adresem: https://wspieram.to/alterpop Biorąc w niej udział, nie tylko wspomaga się cel projektu, lecz także można otrzymać nagrody: prywatną prenumeratę, imienne podziękowania na łamach pisma, czy książkę pt. _Świat słowa_ – fabularyzowany podręcznik o języku i literaturze. Do brania udziału w składce zachęcane są także firmy, którym w podziękowaniu oferowana jest atrakcyjna powierzchnia reklamowa w kolejnych numerach. Informacji udziela: Tadeusz Bisewski tel. 507-666-407 e-mail: biuro@alterpop.org.pl