EBIB 
Nr 6/2005 (67), Pozazawodowe zainteresowania bibliotekarzy. Felieton
  Następny artykuł   

 


Felieton prowadzących


Szanowni Państwo,

Czerwcowo-lipcowa edycja numeru EBIBu jest poświęcona pozazawodowym zainteresowaniom ludzi na co dzień pracujących w bibliotekach lub związanych z bibliotekarstwem. Zebrane teksty, wraz z ilustracjami, tworzą barwną "paletę" różnych pasji i zdolności, z którymi nasi autorzy zechcieli się podzielić. I tak począwszy od odkrywania uroków życia - smakowania dobrego wina w gronie przyjaciół i relacji z wakacyjnych szlaków Bożeny Bednarek-Michalskiej, po "pstrykanie światu zdjęć" Łukasza Kalety. Możemy też odwiedzić wirtualne galerie malarstwa Kazimiery Lukjan i Bożeny Grocholskiej, gdzie autorki odkrywają przed nami świat swojej wyobraźni utrwalony na płótnach. Jest także fachowo i po bibliotekarsku przedstawiony świat doznań informacyjnych pupila Stanisławy Kurek-Kokocińskiej (Pies i świat informacji). Mamy także przejawy społecznej działalności w dalekiej Ameryce, o czym donosi Regina Frąckowiak w Warm Up America i Marek Dubiński - prezes PZJ (również aforysta). I wreszcie garść wspomnień bibliotekarza, który niegdyś był......cyrkowcem !
Zatem wniosek jest jeden - bibliotekarze żonglują, malują, podróżują, fotografują i piszą - w myśl sentencji - przeplataj pracę z wypoczynkiem, a nigdy nie zwariujesz.

Redaktorki numeru
Anna Komperda i Bożena Grocholska

 Początek stronyFelieton prowadzących / // W: Biuletyn EBIB [Dokument elektroniczny] / red. naczelny Bożena Bednarek-Michalska. - Nr 6/2005 (67) czerwiec/lipiec. - Czasopismo elektroniczne. - [Warszawa] : Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich KWE, 2005. - Tryb dostępu: http://www.ebib.pl/2005/67/felieton67.php. - Tyt. z pierwszego ekranu. - ISSN 1507-7187