EBIB 

Nr 4/2001 (22)    Architektura bibliotek. Warto wiedzieć

Poprzedni artykuł Następny artykuł     

 Rozmiar: 45 bajtów
Rozmiar: 45 bajtów

Książkowe prezenty dla świeżo upieczonych mam

Już po raz 34 - z inicjatywy IBBY1 - 2 kwietnia obchodzono Międzynarodowy Dzień Książki Dziecięcej, tym razem pod haslem "Books Have It All".

Ciekawą akcję w tym dniu zapoczątkowała Powiatowa i Miejska Biblioteka w Oleśnicy. Wzorem innych europejskich bibliotek publicznych, postanowiono, że wszystkie czytelniczki biblioteki, które właśnie urodziły dziecko, będa obdarowywane piękna książka dla dzieci z okazjonalną dedykacją. Być może w przyszłości uda się rozszerzyć krąg obdarowywanych, tak by nie tylko czytelniczki biblioteki, ale wszystkie Panie w mieście otrzymywały książkowe upominki. Może także inne biblioteki w kraju podejmą podobną, ciekawą formę oddziaływania na swoje środowisko?

 

Przypisy:

1. IBBY - The International Board on Books for Young People (http://www.ibby.org/) jest międzynarodową organizacją "non-profit" o zasięgu światowym. Jej celem jest umacnianie wzajemnego zrozumienia między narodami za pośrednictwem książki dla dzieci oraz udostępnianie dzieciom we wszystkich zakątkach świata literatury dziecięcej na najwyższym poziomie poprzez promocje publikacji dla młodych odbiorców, szkolenie osób zaangażowanych w literaturę i sprawy dzieci, dystrybucję książek, zwłaszcza w krajach rozwijających się oraz stymulowanie badań nad literaturą dziecięca i młodzieżowa.

Organizacja powstała w 1963 roku w Zurichu. Skupia w swoich szeregach pisarzy, ilustratorów, wydawców, tłumaczy, dziennikarzy, krytyków literackich, nauczycieli, bibliotekarzy, profesorów i studentów działajacych w krajowych sekcjach w ponad 60 krajach.

Secretariat IBBY
Nonnenweg 12, Postfach, CH-4003 Basel, Switzerland
Tel. +4161 - 272 29 17, Fax +4161 - 272 27 57,
ibby@eye.ch
http://www.ibby.org
Rozmiar: 45 bajtów Rozmiar: 45 bajtów

EBIB 4/2001 (22), Architektura bibliotek.
    Międzynarodowy Dzień Książki Dziecięcej   www.ebib.pl/2001/22/ibby.html