Rozmiar: 263 bajtów

Powrót do strony głównej Następny

Rozmiar: 271 bajtów    

 
Rozmiar: 1033 bajtów Rozmiar: 1016 bajtów
 

Felieton wstępny

I znów niespodzianka!

Zamiast numeru paŸdziernikowego - kolejny numer specjalny. Powodem są Międzynarodowe Targi Książki we Frankfurcie. Targi wyjątkowe w 2000 roku, gdyż prezentujące Polskę jako uprzywilejowanego gościa. Nie mogło tam zabraknąć polskich bibliotek i ich pierwszego elektronicznego czasopisma!
Podjęlismy więc z okazji Targów próbę wydania numeru specjalnego EBIB na CD-ROM i taki krążek został przygotowany, niestety nie udało się znaleźć sponsorów na większy nakład. Wyprodukowaliśmy własnym kosztem około setki sygnalnych krążków, które pojechały razem z Anną Filipowicz do Frankfurtu. Kopię krążka można zamówić w Studio Grafiki Komputerowej. Warto, gdyż znajduje się tam całe dotychczasowe archiwum oraz angielskojęzyczny numer specjalny, który również umieściliśmy w sieci pod adresem www.oss.wroc.pl/biuletyn/Frankfurt/

Prezentowany tu numer specjalny s.2/200 jest polską wersją specjalnego numeru angielskojęzycznego i nie znalazł się na krążku CD. Początkowo nie planowaliśmy jego powstania, gdyż materiał został przygotowany pod kątem odbiorcy za granicą. Jednakże ze względu na znane nazwiska autorów i poruszaną tematykę doszliśmy do wniosku, że warto złożyć również polskojęzyczną wersję online dla naszych czytelników.

Jak widać numer niniejszy ma długą i skomplikowaną historię i nie powstałby bez wytężonej pracy wielu osób, szczególnie zaś naszych tłumaczy, którzy pierwszy raz zmierzyli się z zadaniem przygotowania pełnego numeru. Może to usprawiedliwi w pewnym stopniu opóźnienie z jakim prezentujemy wam ten numer, Drodzy Czytelnicy! Mam nadzieję, że spotka się on z waszym uznaniem i życzę miłej lektury!

Aleksander Radwański
redaktor naczelny

                             

  
Rozmiar: 1017 bajtów 
 
Rozmiar: 1012 bajtów

 
Rozmiar: 263 bajtów

EBIB s.2/2000
Felieton wstępny
www.ebib.pl/2000/sp2/linki.html

Rozmiar: 271 bajtów