Rozmiar: 263 bajtów

Poprzedni Powrót do strony głównej  Następny

Rozmiar: 271 bajtów    

 
Rozmiar: 1033 bajtów Rozmiar: 1016 bajtów
 

Danuta Dudziak

Biblioteka Główna i OINT
Politechniki Wrocławskiej

Pomysł i cel seminarium


 

1 czerwca tego roku w Bibliotece Głównej Politechniki Wrocławskiej odbyło się seminarium p.t. "Gromadzenie Zbiorów - Sztuka Integracji", a na przełomie czerwca i maja miała miejsce wystawa książek naukowych z zagranicy.

Pomysł przywiezienia do Wrocławia i pokazania na antresoli gmachu głównego Politechniki, fragmentu oferty prezentowanej na MTK w Warszawie nim odesłana zostanie na powrót do wydawców, dostawców lub też na inne stoiska targowe świata, zaakceptowało wielu zainteresowanych, którzy licznie wystawę odwiedzali, typując równocześnie najpotrzebniejsze do zamówienia tytuły.

Wystawa miała także inny cel. Między innymi, służyć miała weryfikacji pewnych tez, wniosków i narzędzi dotyczących optymalizacji procesu rozwoju kolekcji w bibliotekach naukowych w Polsce Ż głównego nurtu tematycznego seminarium, które celowo zorganizowano podczas trwania wystawy.

Program umieszczony w Internecie na dwa tygodnie przed planowanym terminem seminarium, zainteresował wiele osób do tego stopnia, że lokalne - zgodnie z pierwotnym założeniem - warsztaty przerodziły się w ogólnopolskie seminarium, w którym udział wzięli goście z Sopotu, Gdańska, Lublina, Bydgoszczy, Warszawy, Wrocławia i wielu innych ośrodków. Wszyscy uczestnicy w ankietach końcowych wyrazili wolę wzięcia udziału, także czynnego, w podobnym seminarium, już o zaplanowanym ogólnopolskim zasięgu, za rok.

W sierpniowym numerze EBIBu, poświęconym wyłącznie temu wydarzeniu, prezentujemy Państwu program seminarium z linkami do poszczególnych referatów. Nie zamieszczamy natomiast sprawozdania z końcowej dyskusji, która miała dzieło wieńczyć, ale niestety, nie do końca się udała, głównie z powodu ograniczenia czasowego.

A może, wykorzystując gościnne "łamy" i immanentne cechy czasopisma EBIB uda nam się tę dyskusję kontynuować ? Serdecznie zapraszam do wymiany poglądów.

dudziak@bg.pwr.wroc.pl

  
Rozmiar: 1017 bajtów 
 
Rozmiar: 1012 bajtów

 
Rozmiar: 263 bajtów

EBIB Specjalny 1/2000 (SP1)
Dudziak D.: Pomysł i cel seminarium
www.ebib.pl/2000/sp1/pomysl.html

Rozmiar: 271 bajtów