EBIB 
Nr 9/2004 (60), Biblioteki i sponsorzy. Komunikat
  Poprzedni artykuł Następny artykuł   

 


Dagmar Czerniawski
GDP

eSponsor


Sponsoring jest dziedziną coraz lepiej znaną oraz powszechnie akceptowaną. Brak jest jednak płynności w kontaktach między partnerami. Serwis eSponsor.pl (http://www.eSponsor.pl), uruchomiony w maju 2002 roku, powstał w celu uporządkowania kanału komunikacyjnego między poszukującymi sponsora a tymi, którzy mogą się nim stać. Jest jedynym w Polsce serwisem informacyjno-ofertowym o tematyce sponsoringu.

Elemetami, które zdecydowały o umieszczeniu serwisu w sieci, są:

  • szybkość (każda nowa wiadomość natychmiast pojawia się w serwisie),
  • dostępność (każdy, w dowolnym momencie i miejscu na świecie, ma możliwość obejrzenia oraz "użycia" serwisu),
  • niskie koszty (jednostkowy koszt dotarcia do odbiorcy jest dużo niższy niż w mediach tradycyjnych),
  • bezpośredniość (każdy odwiedzający może stać się twórcą serwisu, zamieszczając oferty czy kontaktując się z administratorem).

Dzięki zamieszczonym w serwisie ofertom inicjatyw wartych inwestycji, sponsorzy mogą wybrać to co najbardziej ich interesuje, mając jednocześnie szeroki punkt widzenia na potrzeby rynku. Zebranie w jednym miejscu ofert kierowanych do sponsorów tworzy największą bazę danych ofert do sponsorowania. Ułatwia ona kreowanie nowych strategii promocyjnych dla aktywnych partnerów sponsoringu: Wszystkie wiadomości zamieszczone na stronie przez użytkowników (oferty, świeże informacje, wpisy do archiwum, bannery Partnerów) są przekazami public relations. Szukający sponsora tworzą swój obraz u tych, którzy mogą stać się ich partnerami w podejmowanych działaniach, sponsorzy dbają o swój wizerunek w oczach beneficjentów.

Serwis adresowany jest także do wszystkich zainteresowanych ideą sponsoringu. Oprócz ofert na stronach serwisu swoje prezentacje zamieszczają sponsorzy, media zainteresowane informacjami i kooperanci wspierający stronę organizacyjną przedsięwzięć. Serwis eSponsor.pl jest wiarygodnym źródłem informacji teoretycznych z zakresu sponsoringu oraz relacji z wydarzeń sponsorowanych, odbywających się na terenie kraju. Specjaliści, studenci, amatorzy zainteresowani tą tematyką ze strony zawodowej lub prywatnej odnajdują tutaj kompendium wiedzy dotyczącej sponsoringu, okraszoną licznymi przykładami z życia. Tym aktualniejszymi, że serwis jest tworem żywym, zmieniającym się wraz z kolejnymi odwiedzinami. Z serwisem współpracuje grupa wybranych dziennikarzy różnych specjalności, którzy dostarczają informacje dotyczące sponsoringu, jak też sami korzystają z wiadomości dostarczanych przez pracowników eSponsor.pl. Żadne ważne wydarzenie z pewnością nie przejdzie bez echa.

Co serwis eSponsor.pl proponuje każdemu z odbiorców?
szukający sponsora - bezpłatne zamieszczenie oferty współpracy dla sponsorów,
sponsorzy - korzystanie z katalogu ofert szukających sponsora, prezentacja swoich osiągnięć związanych ze sponsorowaniem,
media - korzystanie z najświeższych informacji z dziedziny sponsoringu, zamieszczanie ogłoszenia w zakresie współpracy przy nagłaśnianiu sponsorowanych przedsięwzięć,
kooperanci - zamieszczenie ogłoszenia o swoich możliwościach wsparcia organizacyjnego sponsorowanych przedsięwzięć,
zainteresowani tematyką sponsoringu - dostęp do teorii oraz wiadomości praktycznych, związanych z tematyką sponsoringu.
Serwis eSponsor.pl tworzą specjaliści od marketingu, public relations, mediów, finansów oraz Internetu. W razie problemów czy pytań w każdej chwili można się z nami skontaktować, wysyłając wiadomość. Żadna nie pozostanie bez odpowiedzi.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych sponsoringiem oraz mających "potrzeby" w zakresie sponsoringu do odwiedzenia serwisu eSponsor.pl. Każdy odwiedzający ma możliwość nie tylko korzystać z zasobów serwisu, lecz poprzez udostępniane narzędzie również współtworzyć jego oblicze.

 Początek stronyeSponsor / Dagmar Czerniawski// W: Biuletyn EBIB [Dokument elektroniczny] / red. naczelny Bożena Bednarek-Michalska. - Nr 9/2004 (60) listopad. - Czasopismo elektroniczne. - [Warszawa] : Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich KWE, 2004. - Tryb dostępu: http://www.ebib.pl/2004/60/czerniawski.php. - Tyt. z pierwszego ekranu. - ISSN 1507-7187