EBIB 
Nr 2/2002 (31), Jakość w bibliotekarstwie  cz. II. Konfrontacje praktyczne. Warto wiedzieć
  Poprzedni artykuł

 
Rozmiar: 77 bajtów Rozmiar: 77 bajtów Rozmiar: 77 bajtów Rozmiar: 77 bajtów


Zarządzanie w organizacjach non-profit. Strategie. Marketing. Pod red. Andrzeja Chodyńskiego, Ireny Sochy, Mariana Huczka. Bielsko Biała 2001, s. 223.

Rozmiar: 77 bajtów Rozmiar: 77 bajtów
Rozmiar: 45 bajtów

Wszystkich Państwa, którzy interesują się: zarządzaniem, marketingiem, public relations, logistyką, czy sponsoringiem w bibliotekach, zachęcam do przejrzenia tej książki. Są w niej rzeczowe i "nieprzegadane" referaty wygłoszone w czasie konferencji naukowej, którą pod tym samym tytułem zorganizowała w zeszłym roku Wyższa Szkoła Ekonomiczno-Humanistyczna w Bielsku Białej, Instytut Bibliotekoznawstwa i Informacji Naukowej Uniwersytetu Śląskiego i Katedra Systemów i Technik Zarządzania Politechniki Łódzkiej. Do problemów bibliotek bezpośrednio odnosi się sześć referatów, ale ponieważ wszystkie traktują o instytucjach niedochodowych, myślę więc, że przy odrobinie wyobraźni możemy każdy z nich odnieść do własnej instytucji i zapewniam, że nie będzie to strata czasu. Książka niestety jest redakcyjnie i edytorsko niedopracowana, ma mnóstwo banalnych błędów i niedoróbek związanych ze składem, ale merytorycznie warta jest polecenia. Redaktorzy we wstępie tej książki piszą: "U nas w kraju problematyka usług organizacji non-profit stała się przedmiotem badań naukowych stosunkowo niedawno. Jest niewiele pozycji poruszającej ten problem [...]" Zgadzam się z nim i to jest główny powód, dla którego Państwu tę lekturę polecam.

Bożena Bednarek-Michalska

  Na początek
Rozmiar: 45 bajtów
Rozmiar: 77 bajtów Rozmiar: 77 bajtów Rozmiar: 77 bajtów Rozmiar: 77 bajtówZarządzanie w organizacjach non-profit [Dokument elektroniczny] / Bożena Bednarek-Michalska. - Wwa : KWE SBP. - EBIB ;2002 nr 31. - Tryb dostepu : http://ebib.oss.wroc.pl/2002/31/warto1.php

 

Rozmiar: 77 bajtów Rozmiar: 77 bajtów