EBIB 7/2000 (16) - : Standaryzacja kosztów w bibliotekach naukowych
ebib 
Nr 7/2000 (16), Zarządzanie biblioteką. Komunikat
 poprzedni artykuł następny artykuł   

 


Standaryzacja kosztów w bibliotekach naukowych


W dniach 20-22.09 w Kazimierzu Dolnym odbywa się organizowana przez Bibliotekę Główną Politechniki Lubelskiej konferencja zatytułowana Standaryzacja kosztów w bibliotece naukowej. Oto co na jej temat powiedziała nam mgr Hanna Celoch, z-ca dyrektora Biblioteki:

Temat konferencji jest swego rodzaju kontynuacją wątku zapoczątkowanego na konferencji w Krakowie przed dwoma laty, omawiającej wdrażanie nowoczesnych technik zarządzania w instytucjach non-profit na przykładzie naukowej biblioteki akademickiej. Jest to też pierwsza próba znalezienia odpowiedzi na pytania o zasady finansowania bibliotek w uczelniach, o ich kondycję finansową, a przede wszystkim o racjonalizację kosztów funkcjonowania biblioteki i co za tym idzie, o możliwości porównawcze w tej dziedzinie.

Organizatorzy Konferencji bardzo obawiali się zdominowania wystąpień przez "naukę biedy". Na szczęście, udało się tego uniknąć. Referaty nie mówią o jej dzieleniu. W wielu dominują raczej rozważania nad tym, jak racjonalnie wydawać posiadane fundusze, jak kierować bibliotekami, by nie zaprzepaścić wysiłku ostatnich lat.

Będziemy uważali, że Konferencja spełniła swe zadanie, jeśli zapoczątkuje ona w naszym środowisku dyskusję nad wypracowaniem wspólnych standardów racjonalizacji kosztów funkcjonowania bibliotek.


Pierwotny adres: www.oss.wroc.pl/biuletyn/ebib16/standard.html
Adres w archiwum: ebib.oss.wroc.pl/arc/e016-12.html

 Początek stronyStandaryzacja kosztów w bibliotekach naukowych / // W: Biuletyn EBIB [Dokument elektroniczny] / red. Bożena Bednarek-Michalska - Nr 7/2000 (16) wrzesień. - Czasopismo elektroniczne. - [Warszawa] : Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. KWE, 2001. - Tryb dostępu: http://www.ebib.pl/2001/16/standaryzacja.php. - Tyt. z pierwszego ekranu. - ISSN 1507-7187