Remiksuj Warszawo!

15 października rusza 2 edycja jedynego w Polsce Forum Aplikacji i Gier Mobilnych (FAM). Wydarzenie otwarte jest dla wszystkich zainteresowanych tematem aplikacji i gier mobilnych w sztuce, kulturze, edukacji oraz tych tworzonych dla społeczności. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Culture Shock.

FAM to jednodniowe wydarzenie skierowane do osób i instytucji, które chcą wykorzystywać potencjał nowych technologii. Forum powstało z myślą o mieszkańcach Warszawy, którzy poszukują inspiracji i praktycznych rozwiązań ułatwiających im dostęp do kultury. FAM jest także przestrzenią dla środowisk skupiających artystów, programistów i projektantów tworzących rozwiązania dla dobra wspólnego oraz dla wszystkich osób, które pasjonują się historią i kulturą. Podczas wydarzenia będzie można bawić się treściami kultury, czyli remiksować a także porozmawiać o nowinkach technologicznych w edukacji i sztuce.

Pokazując inspirujące przykłady, ciekawe prezentacje i możliwości zastosowania aplikacji w kulturze i edukacji organizatorzy wydarzenia chcą zachęcić mieszkańców Warszawy i turystów do częstszego oraz bardziej świadomego korzystania z aplikacji mobilnych. Warszawa zostanie zaprezentowana jako nowoczesna metropolia, podążającą za światowymi trendami i wychodzącą naprzeciw zwyczajom i potrzebom mieszkańców.

Zapraszamy do stolików tematycznych, przy których będą prezentowane aplikacje na temat remiksu, mobilnych trendów w edukacji, kulturze i technologii” – mówi Sylwia Żółkiewska, kuratorka FAM. Dostępny będzie także kącik aplikacji do zabaw edukacyjnych dla dzieci.”

FAM będzie służył nie tylko rozpowszechnianiu wiedzy na temat wartościowych aplikacji mobilnych i nowych technologii. Jest to też okazja, by odwiedzający mogli przekonać się, że aplikacje mobilne – najczęściej kojarzone z rozrywką – są bezpłatnym i łatwo dostępnym narzędziem do zdobywania wiedzy czy poszerzania horyzontów. To również łatwe w użyciu medium umożliwiające stały dostęp do kultury i sztuki.

W ramach FAM odbędą się również debaty – wymiana doświadczeń i wiedzy na temat trendów w mobilnej edukacji i kulturze, prezentacje, nowinki ze świata mobile, w strefie start-up zaprezentujemy twórców młodych, polskich, wartościowych aplikacji mobilnych, a w strefie biznes oddamy przestrzeń naszym partnerom z rozwiązaniami technologicznymi dla instytucji i 3 sektora.” – mówi Paulina Jędrzejewska, producentka FAM.

FAM – II Forum Aplikacji i Gier Mobilnych
Warszawa, 15 października 2017 r.,
w godz. 11:00-16:00
Marzyciele i Rzemieślnicy, Dom Towarowy Braci Jabłkowskich 

Więcej informacji: www.fam.cultureshock.pl

Wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/1395365810572638/

FAM współfinansowany jest ze środków miasta stołecznego Warszawy.

KONTAKT DLA MEDIÓW: Paulina Jędrzejewska, paulina@cultureshock.pl,  tel. 515 288 141


Fundacja Culture Shock jest organizacją pozarządową działającą na rzecz rozwoju twórczego i zawodowego różnorodnych grup odbiorców. W centrum naszego zainteresowania pozostaje człowiek – zwracamy uwagę na potencjał, który w nim lub niej drzemie, przestrzeń w której żyje, wspólnoty, które tworzy. Misją Fundacji jest otwieranie dostępu do edukacji cyfrowej każdemu i każdej, niezależnie od wieku i pozycji społecznej, oraz wspieranie społeczności lokalnych w Polsce i za granicą za pomocą działań artystyczno -kulturalnych. www.cultureshock.pl