Pracownia Otwierania Kultury

Centrum Cyfrowe serdecznie zaprasza do udziału w nowym projekcie Centrum Cyfrowego – Pracownia Otwierania Kultury. Pracownia Otwierania Kultury to inicjatywa Centrum Cyfrowego, która gromadzi przedstawicieli instytucji kultury, badaczy społecznych, projektantów, programistów i użytkowników, by wspólnie wypracowali efektywne sposoby dzielenia się cyfrowymi zasobami kultury.

Projekt jest skierowany do instytucji kultury, które posiadają zdigitalizowane zasoby i chcą dotrzeć do swoich potencjalnych użytkowników poprzez wykorzystanie nowych technologii.

Pracownia Otwierania Kultury w roku 2017 zaprasza do współpracy cztery instytucje, w tym trzy wyłonione na drodze konkursu, które dołączą do Partnera tej edycji – Muzeum Historii Polski. Cztery zespoły, złożone z pracowników instytucji oraz ekspertów współpracujących z Pracownią (programistów, specjalistów od user experience, grafików oraz badaczy), podczas czterech spotkań w formule warsztatowej oraz pomiędzy tymi spotkaniami, pracować będą pod okiem dwóch doświadczonych mentorek nad czterema prototypami rozwiązań udostępniających cyfrowe zasoby ich instytucji. Następnie na drodze otwartego konkursu, z czterech prototypów wyłonione zostaną dwa rozwiązania, które w kolejnym roku zostaną stworzone w Pracowni wspólnie z przedstawicielami dwóch zespołów, które je wypracowały i które następnie przejmą i będą wykorzystywać je w swojej instytucji.

Szczegółowe informacje: http://otwartakultura.org/pracownia oraz w załączonej broszurze. By zgłosić swoją chęć udziału w projekcie, prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego. Zgłoszenia przyjmujemy do 28 kwietnia 2017! Wyniki rekrutacji ogłosimy do 9 maja. Będziemy niezmiernie wdzięczni za przekazywanie informacji o rekrutacji instytucjom lub osobom, które potencjalnie mogą być zainteresowane udziałem.

W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu z koordynatorkami projektu: Ewą Majdecką: emajdecka@centrumcyfrowe.pl lub Aleksandrą Janus: ajanus@centrumcyfrowe.pl.