Zarządzanie dorobkiem naukowym – seminarium ICM

ICM UW zaprasza na seminarium “Popularyzacja i zarządzanie dorobkiem naukowym – narzędzia, rozwiązania oprogramowanie”, które odbędzie się 10 kwietnia 2017 r. w godzinach 10.00-15.00 w sali 256 Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie przy ul. Dobrej 56/66. Będę bardzo wdzięczna za przekazanie tej wiadomości do osób, które odpowiadają za kwestie związane z zarządzaniem dorobkiem publikacyjnym w Państwa instytucjach.

Uczestnicy seminarium “Popularyzacja i zarządzanie dorobkiem naukowym – narzędzia, rozwiązania, oprogramowanie”:

– poznają konkretne rozwiązania umożliwiające prezentację dorobku naukowego instytucji naukowej szerokiemu gronu odbiorców,
– dowiedzą się, jak zintegrować informacje o osiągnięciach naukowych z innymi systemami uczelnianymi,
– poznają podstawowe zasad SEO (Search Engine Optimization), poprawiające widoczność treści i umożliwiające ich lepsze wykorzystanie,
– dowiedzą się, w jaki sposób prawidłowo przygotować plik PDF, które mają zostać udostępnione w repozytorium.

Zajęcia prowadzić będą doświadczeni eksperci i praktycy z Biblioteki Jagiellońskiej, Politechniki Warszawskiej, Uniwersytetu Adama Mickiewicza i ICM UW. Będzie to pierwsze z cyklu seminariów poświęconych zagadnieniom związanym z komunikacją naukową, widocznością dorobku instytucji naukowej i zarządzaniem nim. Wydarzenie skierowane jest przede wszystkim do bibliotekarzy oraz pracowników administracji instytucji naukowych, którzy zajmują się prezentacją dorobku pracowników naukowych oraz doktorantów.

Koszt udziału w seminarium wynosi 380 zł w przypadku rejestracji i wniesienia opłaty do 22 marca lub 480 zł (cena regularna). Szczegółowy program i formularz rejestracyjny dostępne są na stronie: http://akademia.icm.edu.pl/szkolenia/popularyzacja-i-zarzadzanie-dorobkiem-naukowym/.

W przypadku pytań, prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny, 
Lidia Stępińska-Ustasiak
ICM Uniwersytet Warszawski
ul. Prosta 69
tel. 791 177 032
l.stepinska-ustasiak@icm.edu.pl
@OpenSciPlatform
@Lidia_Stepinska