Imprezy w Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej

Dolnośląska Biblioteka Publiczna zaprasza:

6, 13, 20 i 27 marca 2017,  godz. 16.00, American Corner, II piętro
WOMEN HISTORY MONTH W AMERICAN CORNER
Z okazji Miesiąca Historii Kobiet (obchodzi się go w USA) Amerykańskie Centrum Informacji i Kultury zaprasza wszystkich, niezależnie od płci i wieku, na pokazy filmów dokumentalnych z kobietą w roli głównej. Projekcje w języku angielskim.
 
6 marca, godz. 16.00 – „Women in WWII – Glamour Girls of 1943”
13 marca, godz. 16.00 – „Finding Vivian Maier”
20 marca, godz. 16.00 – „Biography : Amelia Earhart”
27 marca, godz.16.00 – „One women one vote”
 
► Wstęp bezpłatny, ale obowiązuje rezerwacja miejsc pod numerem telefonu : 71 3352215
 
– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
 
7 marca,  godz. 17.00, sala konferencyjna, III piętro
DAWNY ALUMNAT – BIBLIOTEKA ARCHIDIECEZJI WROCŁAWSKIEJ (W BUDOWIE)
Wszechnica Wiedzy o Wrocławiu
Towarzystwo Miłośników Wrocławia oraz Dolnośląska Biblioteka Publiczna im. T. Mikulskiego zapraszają na kolejny wykład w ramach Wszechnicy. Tym razem będzie on poświęcony odbudowywanemu właśnie budynkowi dawnego Alumnatu, który ma się stać siedzibą Biblioteki Archidiecezji Wrocławskiej. Prelegentem będzie historyk sztuki Damian Kanclerski.
► Wstęp wolny!
 
———————————–
 
8 marca, godz. 16.00, sala konferencyjna, III piętro
STAMBUŁ – KONSTANTYNOPOL – BIZANCJUM
Spotkanie z cyklu „Tradycje wielu kultur” poświęcone miastu o trzech nazwach, położonemu nad Bosforem, na dwóch kontynentach, które powstało jako Bizancjum, rozwijało się potem jako Konstantynopol, a później stało się stolicą Imperium Osmańskiego. Miasto to łączy w sobie tradycję hellenistyczno-rzymską, bizantyjską i muzułmańską, o czym świadczą zachowane do dziś wspaniałe dzieła sztuki. O wielokulturowym mieście nad Bosforem opowie Dariusz Galewski.
► Wstęp wolny!
 
———————————–
 
20 marca – 2 kwietnia 2017, Galeria pod Plafonem, parter
GRZEGORZ WOLINSKI – RYSUNKI SATYRYCZNE
Wystawa prac jednego z rysowników francuskiego pisma satyrycznego „Charlie Hebdo”, urządzona z okazji tegorocznych Dni Frankofonii.
Georges Wolinski urodził się w 1934 w Tunisie. Jego matka była pochodzenia francusko-włoskiego, a ojciec był polskim Żydem. Po śmierci ojca przyjechał do Francji. Od 1960 roku współpracował z czasopismem „Hara-Kiri”. Niebawem jednym z filarów „Hara-Kiri Hebdo”, a następnie „Charlie Hebdo”. Począwszy od lat 80. Wolinski pracował dla różnych dzienników i magazynów, m.in. „L’Humanité”, „Libération”, „Le Nouvel Observateur” i „L’Echo des savanes”. Miał na swoim koncie 80 albumów z rysunkami komentującymi aktualne wydarzenia, ale i wiele publikacji komiksowych. Georges Wolinski zginął 7 stycznia 2015 roku podczas zamachu na paryską siedzibę „Charlie Hebdo”.
► Wstęp wolny!
 
 
24 marca, godz. 17.00, sala konferencyjna, III piętro
„QUE VIVA MÉXICO!” – SPOTKANIE Z JULIETĄ GONZÁLEZ-SPRINGER
Zapraszamy na spotkanie z cyklu „Dookoła 7 Kontynentów” poświęcone Meksykowi. Julieta González-Springer, rodowita Meksykanka, śpiewaczka, która część wokalnej edukacji odbyła w Krakowie, opowie o swojej ojczyźnie. Zilustruje tę opowieść własną prezentację multimedialną. Warto podkreślić, że twórczość tej artystki ma zasięg międzynarodowy. Koncertowała, m.in. w Operze w Lyonie, Genewie, Lozannie, Operze Narodowej w Meksyku oraz na różnych festiwalach w Polsce, Francji, Szwajcarii, Niemczech, Meksyku, Włoszech. Wykonuje głównie muzykę dawną, ale także tradycyjną, klasyczną i współczesną muzykę meksykańską. Podczas spotkania wokalistka wykona kilka pieśni z akompaniamentem gitarzysty Macieja Posłusznego.
► Wstęp wolny!
 
———————————–
Wszystkie wymienione niżej imprezy odbywają się w siedzibie Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej, czyli pod adresem: Wrocław, Rynek 58. Przy informacji o każdej z nich znajduje się, obok daty, nazwa miejsca w budynku DBP, w którym impreza się odbywa.