Warsztaty z Ambasadorem LABiB

Trwa miesiąc tematyczny „Wy-animuj się! Listopad z Ambasadorami Labib” – wiemy już,
kim są Ambasadorowie LABIB i jakiego wsparcia mogą udzielić bibliotekom. Pora spotkać
się z nimi w działaniu!Zapraszamy do udziału w konkursie „Re-animuj się!”, w którym nagrodami są:
• pakiet konsultacji online,
• warsztaty w dwóch zwycięskich bibliotekach prowadzone przez Ambasadora LABiB w
2017 r.
Jak się zgłosić?

• Przygotuj krótką wypowiedź, w której wskażesz Ambasadora i określisz dlaczego
chciałbyś / chciałabyś, aby odwiedził akurat Twoją bibliotekę lub skonsultował się z Tobą
online na wybrany przez Ciebie temat.
• Twoja wypowiedź może mieć dowolną formę – od pisemnego zaproszenia po grafikę lub
krótki film. Ważne, żebyś zawarła / zawarł w niej informacje o zagadnieniu, pomyśle lub
wyzwaniu, nad którymi chcesz współpracować z Ambasadorem, i co ta współpraca może
zmienić w Twojej bibliotece.
• Wypowiedź prześlij e-mailem na adres:ambasadorowie@labib.pldo 30 listopada 2016 r.
• Nagrodzimy trzy najciekawsze zgłoszenia. Laureaci zostaną powiadomieni o wygranej e-mailowo.
Udział w konkursie jest bezpłatny. Zwycięskie biblioteki nie pokrywają kosztów warsztatów i konsultacji online.W razie pytań lub wątpliwości piszcie do nas na adres: ambasadorowie@labib.pl.
Jakich Ambasadorów możecie zaprosić do działania i jakie nagrody czekają na zwycięskie biblioteki?
1.Warsztat dla bibliotekarzy, poprowadzony przez Katarzynę Heród
Katarzyna Heród: Często w podróży, nieustannie w działaniu. Od prawie 5 lat bibliotekarka – koordynatorka działań edukacyjnych w oświęcimskiej Bibliotece Galeria Książki, w której animuje działania dla różnych grup odbiorców. Od 2 lat dyrektorka oddziału Fundacji Machina Fotografika w Oświęcimiu, w której animuje projekty artystyczno-rozwojowe dla kobiet oraz na rzecz wspierania NGO. Uwielbia to, co robi, wyznając zasadę, że projekty są dla ludzi, nie dla idei. Specjalizacja: Doradztwo kreatywne z zakresu opracowania koncepcji projektu, pisania wniosków grantowych i pozyskiwania środków, edukacja medialna dla dzieci, praca z młodzieżą (projekty, wolontariat), projekty dla kobiet i NGO. Warsztat oparty na grze strategicznej, którego wynikiem będzie projekt do zrealizowania dla społeczności lokalnej.
2. Warsztat dla bibliotekarzy, poprowadzony przez Martę Kostecką
Marta Kostecka: Biblioteka to moja praca i moje hobby. Fascynują mnie nowe technologie,
zwłaszcza w kontekście bibliotek. Specjalizuję się w edukacji informacyjnej i medialnej mam na koncie liczne publikacje i szkolenia z tego zakresu. Jako entuzjastka samodoskonalenia się i uczenia się przez całe życie, wykorzystuję w tym celu zdalne formy pracy, przede wszystkim webinaria. Mogę pomóc m. in. w tematyce nowych technologii, nowych mediów, nowoczesnego czytelnictwa, nowych form książki, a także samodoskonalenia się zawodowego. Specjalizacja: nowe technologie i nowe media, edukacja informacyjna i medialna, webinaria.
3. Konsultacje online, przeprowadzone przez Agatę Warywodę
Agata Warywoda: Bibliotekarka, współautorka bloga Present Simple – prosto o komunikacji i promocji. Przez ponad trzy lata byłam związana zawodowo z Miejską Biblioteką Publiczną w Jaśle, gdzie odpowiadałam za wdrożenie programu edukacji medialnej, pracę z młodzieżą oraz promocję działań biblioteki. Obecnie pracuję w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, gdzie zajmuję się promocją oraz przygotowywaniem projektów skierowanych do młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych. Tematyka prowadzonych przeze mnie zajęć to m.in.: przygotowanie oferty biblioteki dla różnych grup wiekowych, skuteczna promocja, wolontariat w bibliotece, przydatne narzędzia internetowe, edukacja medialna.Specjalizacja: promocja, nowe technologie, edukacja medialna, praca z młodzieżą, wolontariat.
Dowiedz się więcej: obejrzyj nagranie webinarium Mapa Ambasadorów LABiB (o konkursie jest mowa od ok. 34 minuty nagrania). Chcesz poznać wszystkich 15 Ambasadorów Labib? Wejdź na portal labib.pl i zarejestruj się – Mapa Ambasadorów Labib – jest dostępna dla zarejestrowanych użytkowników portalu. Każdy może się zarejestrować i korzystać z różnorodnych zasobów portalu – Inspiracji do działań i projektów bibliotecznych opisanych wraz z organizacyjną „kuchnią” i sprawdzonych przez autorów inspiracji w działaniu.

Nadesłała: A. Warywoda