„Tytuł ujednolicony” ukazał się po raz dwudziesty

Nowy numer kwartalnika „Tytuł Ujednolicony” przynosi wiele interesujących treści.
Na początek proponujemy wywiad z Martą Pawlik-Flisikowską z PAN Biblioteki Gdańskiej i Kariną Rojek z Instytutu Kultury Miejskiej w Gdańsku, współtwórczyniami bardzo ciekawej inicjatywy nadawania nowych form życia zdigitalizowanym obiektom bibliotecznym. Warto przeczytać o Pracowni Nowych Mediów w PAN BG.TU 20 OKLADKA małeBiblioteka z okładki to tym razem Biblioteka Główna Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. W zeszłym roku Biblioteka obchodziła 70-lecie istnienia oraz 20-lecie współpracy w budowaniu katalogu centralnego (najpierw CKHW). Piękne jubileusze!
Bogato ilustrowaną instrukcję jak katalogować telegramy patriotyczne przygotowała Anna Zawadzka z Gabinetu DŻS-ów BUW. A Leszek Śnieżko powraca do zintegrowanego modelu FRBR-LRM – to dobry, merytoryczny wykład!
Czym jest internet rzeczy i czy jest się czego obawiać wyjaśnia Agnieszka Kasprzyk, a Iwona Ruść w felietonie pisze o pewnym paradoksie…
A żeby odpocząć od nadmiaru informacji polecamy lektury na kończące się lato lub długie jesienne wieczory.
Mamy też dla Państwa niespodziankę – księgarnia naukowa Profit24 (http://www.profit24.pl/) specjalnie dla czytelników TU przygotowała rabat – szczegóły na łamach kwartalnika.
Zapraszamy do lektury: www.tytulujednolicony.pl! Już wkrótce TU pojawi się również w formatach mobilnych.