Cykl otwartych wykładów konwersatoryjnych o bieżącej tematyce społecznej, kulturowej i lingwistycznej w języku angielskim

Galeria Książki w Oświęcimiu zaprasza na cykl otwartych wykładów konwersatoryjnych o bieżącej tematyce społecznej, kulturowej i lingwistycznej w języku angielskim, które poprowadzi absolwentka filologii angielskiej, pasjonatka języka angielskiego i krajów anglojęzycznych, Justyna Płachta. Spotkania będą odbywać się w bibliotece w każdy poniedziałek od 8 sierpnia do 19 września, o godz. 16:30 w Klasopracowni na I piętrze.

Tematy:

8 sierpnia: Readership in Poland (czytelnictwo w Polsce). Spotkanie oparte na raporcie stanu czytelnictwa w Polsce w 2015 roku, z odwołaniem do stanu czytelnictwa w innych krajach europejskich. Dyskusja o korzyściach płynących z czytania, będzie można wspólnie parafrazować słynne cytaty na temat czytania książek.

22 sierpnia: Modern Art (sztuka współczesna). Dyskusja o tym co jest sztuką współczesną i czym właściwie jest sztuka współczesna.

29 sierpnia: Natural Environment (środowisko naturalne). Dyskusja o negatywnym wpływie człowieka na środowisko naturalne i o tym jakie kroki należy podjąć, aby zapobiec jego dalszej degradacji.

5 września: False Friends (fałszywi przyjaciele). Na tapecie będą wyrażenia angielskie wyjątkowo kłopotliwe w trakcie nauki. Będą podpowiedzi jak unikać błędów i nieporozumień językowych. Przetłumaczymy poprawnie popularne zwroty np. ‚z góry dziękuję’; ‚mówić bez ogródek’, ‚bez dwóch zdań’, a także zwroty kolokwialne, czy slang młodzieżowy np. ‚być nie w sosie’; ‚po kiego grzyba’; ‚czuć do kogoś miętę’ itp.

12 września: BREXIT. Dyskusja o negatywnych i pozytywnych skutkach wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Spotkanie to prowadzone będzie przez native speakera z Anglii.

19 września: Tongue Twisters (łamańce językowe). Każdy uczestnik spotkania otrzyma listę angielskich łamańców językowych, by wspólnie się z nimi zmierzyć. Będzie okazja poćwiczyć dykcję i nauczyć się kilku nowych słówek.

Miejska Biblioteka Publiczna im. Ł. Górnickiego GALERIA KSIĄŻKI w Oświęcimiu