Nabór do International Librarians Network

Do 15 lutego 2016 r. można zgłaszać swój udział w kolejnej rundzie mentorskiego programu International Librarians Network, który rozpocznie się już w marcu 2016 r. ILN jest bezpłatnym projektem skierowanym do bibliotekarzy, studentów bibliotekoznawstwa oraz pracowników ośrodków naukowych. Umożliwia dzielenie się doświadczeniem z pracownikami książnic z całego świata i poznanie międzynarodowego wymiaru bibliotekarstwa. Od 2013 r. we wszystkich rundach projektu wzięło udział 3559 uczestników z 85 krajów.

Zgłoszenia udziału przyjmowane są za pomocą elektronicznego arkusza dostępnego na stronie internetowej projektu oraz formularza: http://interlibnet.org/apply-for-the-iln/. Na podstawie danych zamieszczonych w formularzach zgłoszeń każdy uczestnik zostanie połączony w parę z bibliotekarzem pochodzącym z innego kraju. Przez okres trwania rundy (marzec-czerwiec 2016 r.) komunikują się oni między sobą w języku angielskim za pośrednictwem poczty elektronicznej, komunikatorów internetowych czy serwisów społecznościowych.

Program International Librarians Network to doskonały sposób na poznanie bibliotekarzy z innych krajów, specyfiki ich pracy oraz podniesienia poziomu znajomości języka angielskiego. Więcej informacji o inicjatywie można znaleźć na stronie internetowej programu.

Arkusz zgłoszenia. Strona internetowa projektu.