„Kierunek e-książka. Gdzie i jak?” – seminarium BUŁ

Biblioteka UŁ oraz Wydawnictwo UŁ w ramach Tygodnia Książki Elektronicznej organizują jednodniowe seminarium „Kierunek e-książka. Gdzie i jak?”

Wydarzenie to będzie miało miejsce w dniu 5 marca 2015 roku, w godzinach 10.00–14.00 w Bibliotece Uniwersytetu Łódzkiego przy ul. Matejki 32/38. Seminarium organizowane jest już po raz czwarty w ramach cyklicznej konferencji Kierunek e-książka.

Celem wydarzenia jest zwiększenie zainteresowania e-nauką oraz szeroko rozumianą e-książką.

W roku bieżącym seminarium odbędzie się pod hasłem „Kierunek E-książka. Gdzie i jak?”

Rozwijając te dwa pytania, chcemy pokazać drogę, jaką przebywa e-książka od jej opracowania do znalezienia się w rękach czytelnika. Istotny głos w tegorocznej dyskusji będzie więc należał do przedstawicieli firm, które zajmują się e-publikacjami w różnym zakresie i kontekście, jak np. EBSCO, PWN czy portal upolejebooka.pl. Ponadto spojrzenie na e-książki z perspektywy specjalistów z dziedziny prawa autorskiego i praktyków pozwoli na omówienie problemu piractwa oraz skutków tego zjawiska. Podejmiemy także problematykę efektywności przyswajania e-treści i zastanowimy się wspólnie nad kierunkami rozwoju publikacji elektronicznych.

Impreza ma charakter otwarty.

Nadesłał: D. Perliński