Spotkanie NUKAT

Dnia 5 grudnia o godzinie 10.00 odbędzie się doroczne spotkanie Dyrektorów i Bibliotekarzy Systemowych Bibliotek współtworzących katalog NUKAT. Jego celem jest podsumowanie dotychczasowej współpracy 128 bibliotek polskich współtworzących katalog NUKAT i otwarcie jej nowego rozdziału pod kierownictwem Pani Ewy Kobierskiej-Maciuszko. Udział w spotkaniu mogą także wziąć przedstawiciele bibliotek, które rozważają dopiero nawiązanie współpracy z Centrum NUKAT.

logoNUKAT-kolor

Spotkanie rozpocznie się 2-godzinną częścią plenarną, podczas której zostanie przedstawiona strategia NUKAT na najbliższe 10-lecie, a także przemyślenia o jego kontekstach bibliotekarskich, technologicznych i kulturowych (dr hab. Marek Nahotko, IINiB UJ). Po przerwie odbędą się trzy panele moderowane przez przedstawicieli bibliotek najaktywniej współtworzących katalog centralny i administratorów Centrum NUKAT. Tematami poruszanymi w dyskusjach będą: „Odbiorca końcowy – jak o niego zadbać, czyli o użytkownikach katalogów bibliotecznych”, „Efektywność współpracy i codzienność współpracy – co wymaga poprawy”, oraz „Korzyści ze współpracy z NUKAT”. Ten ostatni panel dedykowany jest specjalnie dla dyrektorów bibliotek rozważających dopiero nawiązanie współpracy z NUKAT.

Zapraszamy do zapoznania się z dołączonym w załączniku szczegółowym programem spotkania. Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Zgłoszenia są przyjmowane drogą mailową na adres: nukat@uw.edu.pl do dnia 28 listopada br.