MILION odwiedzin w Bibliotece !

4 lipca 2011 roku w Oświęcimiu oddana została do użytku przestrzeń spotkań wszystkich mieszkańców. Czas szybko mija i po 3 latach użytkowania w progach Biblioteki Galerii Książki pojawi się MILIONOWY użytkownik obiektu. 17 września 2014 r. to dzień, kiedy każdy może zostać milionowym odwiedzającym.

Trzy lata pracy skłania do podsumowań. W ciągu tego okresu zarejestrowaliśmy ponad 14 tysięcy czytelników, którzy wypożyczyli 675 tysięcy książek. Na miejscu udostępniono 150 tysięcy książek, czasopism i prasy codziennej. Użytkownicy skorzystali również 148 tysięcy razy z dostępu do Internetu. Oprócz tradycyjnego wypożyczania książek, audiobooków, gazet, czasopism użytkownicy Galerii Książki mogą zagrać na PlayStation3 i 4, XBOX’ie, w piłkarzyki czy dowolne gry planszowe. Graczami są zarówno dzieci jak i dorośli.

Klasyczna biblioteka często kojarzy się z ladą do wypożyczeń, miejscem pełnym spokoju, nudnym i mało przyjaznym dla czytelnika. Oświęcimska Galeria Książki daleko odeszła od tego wizerunku, stawiając na otwartość, przestrzeń i funkcjonalność. Mamy nadzieję, że zmiany w funkcjonowaniu i pracy obiektu, których dokonujemy często po Państwa sygnałach, podnoszą jakość oferowanych usług i komfort korzystania. To, kiedy pojawi się dwumilionowy użytkownik zależy od Państwa, tak więc zapraszamy do jak najczęstszego korzystania z dobrodziejstw Galerii Książki. Spotkajmy się w Bibliotece!

MBP GALERIA KSIĄŻKI

Monika Raczyńska