Pismo kulturalne Alterpop już dostępne dla bibliotek

Elektroniczna wersja czasopisma Alterpop jest już dostępna dla użytkowników polskich bibliotek. Kwotę niezbędną na uruchomienie specjalnego adresu internetowego zebrano na portalu crowdfundingowym Wspieram.to.

Pod specjalnym adresem znajdują się wszystkie numery pisma kulturalnego Alterpop. Jedyne co trzeba zrobić, aby użytkownicy biblioteki otrzymali do nich dostęp, to ustawienie jako jednej ze stron startowych i/lub dodanie do zakładek adresu: http://biblioteka.alterpop.pl.

Karolina Guttek – bibliotekarka z Gdyni: „Biblioteka to już nie skansen zakurzonych książek. Katalogi on-line, audiobooki, wydarzenia kulturalne, spektakle teatralne – z tym wszystkim wychodzi do swojego użytkownika większość polskich bibliotek. Dlatego uważam, że powinien być zapewniony także dostęp do prasy elektronicznej. Zwłaszcza tej na wysokim poziomie, gwarantującej kontakt z niebanalnymi treściami.”

Alterpop jest pismem popkulturalnym, ukazującym się od ponad dwóch lat w formie elektronicznej. Jest dostępny poprzez większość polskich portali sprzedających e-booki i e-prasę (m.in. Virtualo, Publio, CDP, e-Kiosk). Wszystkie numery trafiają także na płyty pisma CD-Action. Cena numeru to symboliczne 1.23 zł.

Alterpop jest pismem „bez barier”, co oznacza że jest atrakcyjne zarówno dla znawców kultury, jak i nowicjuszy. Tematycznie obejmuje ambitne elementy kultury popularnej, więc nie odstrasza patetycznością kultury wyższej. Każdy numer zawiera zestawienia premier muzycznych, filmowych, książkowych oraz gier, dzięki czemu jest aktualnym przewodnikiem po kulturze. Stworzona przez Fundację Alterpop strona dla bibliotek jest bardzo intuicyjna i łatwa w obsłudze. Zapewnia dostęp do pisma w dobrej jakości. Poszczególne numery pobierane są tylko raz – przy pierwszym uruchomieniu – i zapisywane w pamięci przeglądarki, co zwiększa płynność działania portalu. Ze względu na celowy brak zabezpieczeń prosimy o nierozpowszechnianie adresu poza bibliotekami.

Informacji udziela: Tadeusz Bisewski
tel. 507-666-407, e-mail: biuro@alterpop.org.pl