Ulepsz swój kawałek świata z Biblioteką

Biblioteka Galeria Książki w ramach konkursu GENERATOR POMYSŁÓW zbiera pomysły na innowacyjne projekty ożywiające życie społeczne w Oświęcimiu.
Przyłączajcie się i dorzucajcie swoje pomysły na działania, które mogą zmienić oświęcimską rzeczywistość na lepszą. Wszystkie pomysły zostaną wzięte pod uwagę, a autorzy/autorki najciekawszych zostaną zaproszeni do uczestnictwa w całodziennych warsztatach „Generator pomysłów” 3 października 2014 roku (10:00-22:00). Wyniki poznają wszyscy mieszkańcy Oświęcimia podczas specjalnego pokazu 10 października. Odbędzie się wówczas głosowanie na najlepszy, zdaniem publiczności, projekt.
Zwycięski pomysł zostanie zrealizowany dzięki minigrantowi od oświęcimskiej Biblioteki.

Formularz zgłoszeniowy z pomysłem w wersji drukowanej można wypełnić w Bibliotece, pobrać ze strony Biblioteki.

Opisane poniżej obszary, których powinny dotyczyć zgłaszane pomysły, zostały wyłonione na podstawie diagnozy społecznej, którą Biblioteka prowadziła w naszym mieście w lipcu i sierpniu z pomocą socjologów z Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę”.
TEMATY – HASŁA:
1) OŻYW MIEJSCE. Uważasz, że na Rynku mało się dzieje, a Planty mogłyby bardziej tętnić życiem? Masz pomysł, jak ożywić inne ospałe miejsca w naszym mieście? Wykaż się kreatywnością. Zaskocz nas!
2) TWORZYMY RAZEM. Szukasz miejsca lub towarzystwa do wspólnej jazdy na rolkach, gry w szachy czy realizowania podobnych pasji? Zadziałaj wspólnie! Wrzuć pomysł na prosty projekt, który połączy wspólne pasje i zainteresowania mieszkańców miasta.
3) ULEPSZACZE. Uważasz, że są w mieście miejsca, których wygląd można polepszyć? Ogródek przed Twoim blokiem jest zaniedbany, a plac zabaw odstrasza? Czekamy na pomysł, jak w prosty, ale niebanalny sposób ulepszyć kawałek miasta.
4) FREESTYLE. Paintball na Plantach, a może sok marchwiowy? Czemu nie!?

Ale może warto te pomysły jakoś kreatywnie rozbudować, uatrakcyjnić? Zaskocz nas! Czekamy na niekonwencjonalne, niesztampowe inicjatywy, propozycje na spędzanie wolnego czasu w przestrzeni publicznej.Pomysłów można zgłosić nieograniczoną ilość, za każdym razem prosimy o ponowne wypełnienie i przesłanie formularza.

Zachęcamy do udziału i zmieniania swojego kawałka świata na lepsze.
http://www.mbp-oswiecim.pl