Angielski dla dzieci w bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna Galeria Książki w Oświęcimiu zaprasza dzieci w wieku 8-12 lat na bezpłatny e-learningowy kurs języka angielskiego funenglish.pl. Dzieci mogą korzystać z kursu samodzielnie – potrzebny jest im tylko komputer z dostępem do Internetu.

Kurs funenglish.pl jest przeznaczony dla dzieci w wieku 8-12 lat. Składa się z kilkuset filmów, piosenek, edukacyjnych gier, fotolekcji i interaktywnych ćwiczeń. Łączy naukę z zabawą – dzięki czemu dzieci szybko zdobywają kolejne umiejętności językowe. Internetowy kurs funenglish.pl jako pierwszy w Polsce otrzymał akceptację Ministerstwa Edukacji Narodowej. Od 2011 roku jest bezpłatnie udostępniany bibliotekom publicznym.Biblioteka otrzymała dostęp do kursu dzięki udziałowi w trzeciej edycji projektu „FunEnglish w bibliotece”. Do tej pory (podczas poprzednich edycji projektu) w bibliotece w Oświęcimiu z kursu skorzystało już 80 dzieci. Dzieci mogą korzystać z kursu zupełnie samodzielnie – potrzebny jest im tylko komputer z dostępem do Internetu.Wystarczy, jeżeli będą uczyły się dwa razy w tygodniu przez niecałą godzinę, aby w ciągu kilku miesięcy można było zobaczyć pierwsze efekty nauki. Uczestnicy kursu muszą mieć opanowane czytanie oraz pisanie. Przed nimi wyzwania takie jak uzupełnianie tekstu, tworzenie zdań z języka angielskiego, testy ze słownictwa, zadania z gramatyki.

Zajęcia w bibliotece będą odbywały się w trzech 10-osobowych grupach, dwa razy w tygodniu według harmonogramu:

Poniedziałek                                                      Środa

Grupa I – godz. 16.00                                        Grupa I – godz. 16.00

Grupa II – godz. 17.00                                       Grupa II – godz. 17.00

Grupa III – godz. 18.00                                      Grupa III – godz. 18.00

Liczba miejsc ograniczona! Decyduje kolejność zgłoszenia. Kurs rozpoczniemy od października 2014 r. Prosimy o wcześniejsze przetestowanie wersji demo kursu na stronie http://funenglish.pl/

Informacji na temat kursu komputerowego funenglish.pl udziela: Anna Gałgan, Biblioteka Młodych, Miejska Biblioteka Publiczna im. Ł. Górnickiego GALERIA KSIĄŻKI w Oświęcimiu, ul. Nojego 2B, tel.: (33) 84-798-01 ; (33) 84-301-65 wew.102, e-mail: bibliotekamlodych@mbp-oswiecim.pl.