Wakacje z Biblioteką GALERIA KSIĄŻKI w Oświęcimiu

Oświęcimska Biblioteka, jak co roku przygotowała ciekawą i różnorodną propozycję wakacyjnych zajęć czytelniczych i zabaw edukacyjnych dla dzieci starszych i młodszych, które pozwolą nie tylko miło spędzić czas, ale również pobudzą dziecięcą wyobraźnię i fantazję.

Biblioteka GALERIA KSIĄŻKI w Oświęcimiu serdecznie zaprasza dzieci w wieku 7-12 lat (grupy niezorganizowane) na zajęcia wakacyjne, które będą odbywać się w każdy wtorek i czwartek w godzinach od 11:00 do 13:00 w Bibliotece Młodych. W pierwszym miesiącu wakacji zapraszamy dzieci do podróży małych i dużych, a będą to podróże powietrzne, morskie i lądowe. U nas nie trzeba bać się wysokości, nikogo nie dopadnie choroba morska, czy lokomocyjna, a na uczestników naszych zajęć czeka mnóstwo przygód i zabawy. W sierpniu przeniesiemy się na Dziki Zachód, gdzie będziemy poznawać elementy stroju kowboja, ich zwyczaje, kodeks kowbojski, opowiemy o gorączce złota i sposobach jego wydobywania, a wszystko podczas wspólnej zabawy łapania konia na lasso, kręcenia dużą chustą, czy strzelania z łuku.

Dla dzieci młodszych, do 7 lat, przygotowaliśmy Koszałkowe bajania, czyli wspólne czytanie bajek, codziennie o godz. 11:00 i 17:00. W poniedziałki i wtorki o godz. 16:30 zapraszamy na zajęcia plastyczne w Plastusiowym świecie, a w każdy czwartek o godz. 16:00 zapraszamy małych tancerzy do tanecznych brykanek. 17 lipca o godz. 16:30 najmłodsi będą mogli wziąć udział w Balu podróżnika, a 23 lipca o godz. 16:30 zapraszamy na piknik edukacyjny Sieciaki na wakacjach.

Podczas wakacji zapraszamy także do korzystania ze Strefy Gier Planszowych, gdzie na miłośników gier czeka bogaty wybór planszówek, a każdego kto chciałby spróbować sił w szerszym gronie graczy zapraszamy w każdą środę o godz. 16:00 na popołudnia z planszówką. Przez całe wakacje do dyspozycji czytelników pozostaje także X-BOX oraz PlayStation z bogatym wyborem gier, a miłośnikom sportu proponujemy ponadto piłkarzyki oraz cymbergaja. Wszystkie zajęcia i usługi są bezpłatne i nie ma konieczności wcześniejszego zapisu.

Nadesłała: Agnieszka Mirek (http://www.mbp-oswiecim.pl)