STOPAMI MALOWANE – wernisaż w Galerii Książki

STOPAMI MALOWANE – niezwykła wystawa i niezapomniany wernisaż prac Stanisława Kmiecika w Bibliotece GALERIA KSIĄŻKI w Oświęcimiu.

Serdecznie zapraszamy 6 maja o godz. 18:00 do Biblioteki GALERIA KSIĄŻKI w Oświęcimiu na wernisaż prac wyjątkowego człowieka, Stanisława Kmiecika. Jest to niezwykle utalentowany artysta, który tym bardziej zasługuje na podziw i szacunek, gdyż nie ma rąk, a tworząc używa swoich stóp lub ust. Stanisław Kmiecik urodził się w 1971 roku w Klęczanach koło Nowego Sącza, obecnie mieszka w Krakowie. Nie mając od urodzenia rąk, już jako 5 letni chłopiec zaczął malować ustami i nogami. Stosowane najczęściej przez artystę techniki malarskie to: akryl, olej, pastel, akwarela, tempera, rysunek ołówkiem. Stanisław jest samoukiem. Jego ulubione tematy malarskie to krajobraz rodzinnych okolic, martwa natura, akt, a także obrazy surrealistyczne pełne osobistych metafizycznych nastrojów. Poza sztuką, uwielbia jeździć samochodem, który sam prowadzi nogami. Brał udział w rajdach samochodów terenowych 4×4. Do Światowego Związku Artystów Malujących Ustami i Nogami z siedzibą w Księstwie Lichtenstein-VDMFK należy od 1989 r. jako stypendysta, a od 2005 r. został członkiem zrzeszonym. Prace malarza można oglądać na kartkach świątecznych w kalendarzach wydawanych przez wydawnictwa na całym świecie współpracujące z VDMFK. Swoje prace prezentuje zarówno na wystawach organizowanych przez Wydawnictwo „Amun”, jak i na bardzo licznych wystawach indywidualnych w Polsce i zagranicą. Często prezentuje sposób malowania przed publicznością.

Wernisaż odbędzie się 6 maja o godz. 18:00 w Bibliotece GALERIA KSIĄŻKI w Oświęcimiu. Podczas wernisażu pan Stanisław zaprezentuje swoje umiejętności, tworząc dla uczestników. Wystawę prac pana Stanisława będzie można oglądać w Bibliotece GALERIA KSIĄŻKI do 31 maja. Zapraszamy serdecznie.

Nadesłała: A. Mirek
http://www.mbp-oswiecim.pl