Kierunek e-książka. Nauka i relaks – w BUŁ

Biblioteka Uniwersytetu Łódzkiego oraz Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego zapraszają, w ramach Międzynarodowego Tygodnia Czytania e-książek (2-8 marca 2014), na spotkanie pod hasłem: Kierunek e-książka. Nauka i relaks. Przedsięwzięcie odbędzie się 6 marca 2014 r. w Bibliotece Uniwersytetu Łódzkiego (ul. Matejki 32/38, Łódź).
W dwóch pozornie wykluczających się panelach zostaną przedstawione zagadnienia związane z książką elektroniczną w przestrzeni naukowej oraz refleksje na temat literatury o charakterze rozrywkowym.
Praktycy i eksperci pracujący z e-książką, hobbyści e-czytania i wzornictwa e-czytników dyskutować będą na temat estetyki e-książki i zaprezentują m.in. mechanizmy generowania e-booków z Wikibooks i Wikipedii, multimedialne książki dla dzieci oraz elektroniczne komiksy. Podczas seminarium odbędą się również krótkie warsztaty relaksacyjne.
Gośćmi konferencji będą m.in. prezes Stowarzyszenia Wikimedia Polska, Tomasz Ganicz; Mikołaj Topicha-Dolny, specjalista i praktyk pracujący nad estetyką e-książki, oraz Dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier Adam Radoń.
Patronat honorowy nad seminarium sprawują: Marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień, Prezydent Miasta Łodzi Hanna Zdanowska i JM Rektor Uniwersytetu Łódzkiego prof. dr hab. Włodzimierz Nykiel.
Mamy nadzieję, że spotkanie zwiększy wiedzę o e-czytelnictwie i e-nauce oraz przyczyni się do podniesienia świadomości o najnowszych światowych technologiach kierowanych do czytelnika, naukowca, badacza, ucznia czy studenta.
Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.
Biblioteka Uniwersytetu Łódzkiego, ul. Matejki 32/38, Łódź, sala 302, 6 marca 2014 r., godz. 12–16

Nadesłała: Ilona Niewczas