Gra „Kosmiczny dyLEMat”

Z przyjemnością informujemy, że gra „Kosmiczny dyLEMat” jest już dostępna dla wszystkich chętnych graczy! Zachęcamy do zagrania. Gra jest bezpłatna i dostępna całą dobę dla wszystkich chętnych osób. Aby zagrać potrzebny będzie smartfon z dostępem do internetu, na telefonie należy zainstalować darmową aplikację Action Track (pobrać z internetowych sklepów AppStore lub Google Play). Aby przystąpić do gry należy zeskanować kod QR umieszczony na stronie WBP, w zakładce „Zagraj w Lema”, następnie pobrać grę i zaakceptować jej regulamin.

Gra została przygotowana przez uczestniczki warsztatów z tworzenia scenariuszy do gier  i obsługi aplikacji Action Track w ramach projektu „Zagraj w Lema”. Fabuła gry opisuje przygody pilota Pirxa i jego zmagania z problemy z  wyruszeniem  w podróż, którą zaplanował. Gracz uczestnicząc w wędrówce z bohaterem odpowiada na pytania dotyczące życia i twórczości Stanisława Lema oraz dowiaduje się o ciekawostkach związanych z pisarzem.

Gra powstała w ramach projektu ,,Zagraj w Lema”. Projekt  został dofinansowany ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.