Łódzki projekt „Zagraj w Lema”

Uczestniczki warsztatów z tworzenia scenariuszy do gier  i obsługi aplikacji Action Track przygotowały grę na smartfony „Kosmiczny dyLEMat”. Na 22 października zaplanowana została pierwsza rozgrywka międzybiblioteczna. Zapraszamy do udziału w grze bibliotekarki i bibliotekarzy pracujących w bibliotekach publicznych województwa łódzkiego. Do rozgrywki można przystąpić  samodzielnie lub w zespole do 3 osób.

Aby zagrać potrzebny będzie smartfon z dostępem do Internetu, na telefonie należy  zainstalować darmową aplikację Action Track (pobrać z internetowych sklepów AppStore lub Google Play). Aby przystąpić do gry należy zeskanować kod QR, który umieszczony zostanie na stronie WBP, w zakładce „Zagraj w Lema” 22 października o godz. 12.00, następnie pobrać grę i zaakceptować jej regulamin.

Po przeprowadzonej rozgrywce gra zostanie udostępniona czytelnikom.

Fabuła gry opisuje przygody pilota Pirxa i jego zmagania z problemem wyruszenia w podróż, którą zaplanował. Gracz uczestnicząc w wędrówce z bohaterem odpowiada na pytania dotyczące życia i twórczości Stanisława Lema oraz dowiaduje się o ciekawostkach związanych z pisarzem. Gra jest okazją do poznania lub powrotu do wiadomości o pisarzu w 100 rocznicę urodzin Stanisława Lema.

Gra powstała w ramach projektu ,,Zagraj w Lema”. Projekt  został dofinansowany ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.