Barbara Barańska-Malinowska – wspomnienie

Źródło: http://www.perspektywy.org/warsaw2019/mowcy/238-barbara-baranska-malinowska

Odeszłaś nagle, nieoczekiwanie, pozostawiając jedynie dobre wspomnienia kontaktów i współpracy z Tobą. Cechowała Cię otwartość i serdeczność. Dzieliłaś się swoją wiedzą i chętnie chłonęłaś wiedzę i doświadczenia innych. Byłaś ambitna i kreatywna, a jednocześnie skromna i pokorna wobec świata. Czasem prosiłaś o wsparcie, czasem udzielałaś mądrych rad. Czyniłaś bibliotekarstwo naukowe lepszym, dbając o wizerunek bibliotek, w których przyszło Ci pracować, i które kochałaś.

Byłyśmy razem na wielu konferencjach, niekiedy wspólnie przygotowując referaty. Czasem to mnie trawiła trema, czasem Ciebie, ale mogłyśmy na siebie liczyć. Setki maili, godziny rozmów i Twój numer ciągle w mojej komórce…

Basiu odeszłaś od nas 5.03, ale pozostaniesz w naszej pamięci. Dołączamy do wyrazów współczucia dla Twoich bliskich, przekazanych przez Twoją uczelnię.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się 13.03.2021, godz. 12.00 w kościele św. Wojciecha, ul. Brzeźnicka 59, Częstochowa, a następnie na cmentarzu Kule, ul. Fieldorfa Nila.

I. Sójkowska