Copernicana on-line w Książnicy Kopernikańskiej

„Copernicana on-line w zbiorach Książnicy Kopernikańskiej” to projekt, który Książnica realizuje ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura w sieci

Celem głównym zadania „Copernicana on-line” jest jak najszersze udostępnienie najcenniejszych obiektów Książnicy Kopernikańskiej poza gmach instytucji, w sposób atrakcyjny, zachęcający do podjęcia wirtualnego kontaktu z obiektami kultury w wybranym przez siebie miejscu i czasie.

Przewodnikiem po wirtualnej przestrzeni będzie Mikołaj Kopernik, który wprowadzi użytkownika w tajemniczy świat wirtualnych magazynów książek. Uczestnik wirtualnego spaceru będzie mógł zbliżyć się do interesującego go regału i po kliknięciu otworzyć wybrane księgi. Będzie mógł zapoznać się z ich treścią, obejrzeć iluminację, ikonografikę oraz zyskać informacje o autorze czy tytule. Dodatkowo powstanie strona internetowa www.ksiaznica.torun.pl (zwana Copernicaną). Na niej umieszczane będą informacje o nadchodzących wydarzeniach kulturalnych, w formie wpisów w aktualnościach i/lub wydarzeniach.