Dolnośląska Biblioteka Publiczna im. T. Mikulskiego we Wrocławiu otwiera się szerzej…

Po kilku miesiącach funkcjonowania na specjalnych zasadach wymuszonych przez pandemię, w Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej im T. Mikulskiego (Rynek 58) została uchylona część ograniczeń. Od początku października 2020 r. czytelnicy będą mogli odwiedzać poszczególne działy i korzystać z wolnego dostępu do regałów z książkami, filmami, płytami itp. Jedynie wizyty w Czytelni, wymagające dłuższej pracy z publikacjami, muszą zostać wcześniej zarezerwowane.

Jednak pandemia trwa i dlatego pewne reguły dotyczące zachowania i postępowania zostały utrzymane. Przede wszystkim wymagania sanitarne: obowiązkowe noszenie maseczek, dezynfekowanie rąk, zachowywanie dystansu powyżej 1,5 metra oraz 3-dniowa kwarantanna zwróconych zbiorów. Określone zostały limity liczby osób, które mogą jednocześnie przebywać w dziale. Sala komputerowa oraz stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu i baz danych w działach biblioteki są wyłączone z użytkowania.
Nadal rekomendowane jest zamawianie książek i mediów elektronicznie i odbieranie ich w bibliotece po otrzymaniu mejla z potwierdzeniem przyjęcia zamówienia.
Informacje katalogowe i bibliograficzne, zamówienia książek z innej biblioteki, a także porady, co do wyboru książki czy płyty można uzyskać telefonicznie lub bezpośrednio u bibliotekarza.
W Galerii pod Plafonem będzie w październiku prezentowana nowa wystawa. Organizowane są też pierwsze prelekcje i warsztaty, na razie większość w trybie zdalnym.
Czytelnikom, którzy chcieliby uzyskać dodatkowe informacje na temat usług i zasad funkcjonowania biblioteki, polecamy punkt obsługi czytelnika zlokalizowany na parterze siedziby DBP. Szczegóły i przydatne numery telefonów, a także informacje o planowanych imprezach można znaleźć na bibliotecznej stronie internetowej.

Nadesłał: J. Czarnik