Bezpłatny dostęp do podręczników akademickich na Cambridge Core

Cambridge University Press udostępnia podręczniki dla szkolnictwa wyższego za darmo w Internecie do maja 2020 r. Ponad  700 podręczników, opublikowanych i obecnie dostępnych w formacie HTML na Cambridge Core, jest dostępnych od dzisiaj do końca maja, niezależnie od tego, czy zostały wcześniej zakupione. Dostępne tytuły znajdują się pod adresem: https://www.cambridge.org/core/what-we-publish/textbooks.

Bezpłatny dostęp do rozdziałów książek i artykułów w czasopismach odnoszących się do badań nad COVID-19. Kolekcję można znaleźć pod adresem: https://www.cambridge.org/core/browse-subjects/medicine/coronavirus-free-access-collection.     

Bezpłatny dostęp do materiałów encyklopedycznych i leksykonów dla obecnych klientów CUP (na życzenie) Wszystkim aktualnym klientom Cambridge (prenumerującym w 2019 roku jakąkolwiek kolekcję czasopism lub książek), którzy z powodu COVID-19 pracują zdalnie, oferujemy bezpłatny dostęp do Cambridge Histories, Cambridge Companions i Cambridge Elements do końca maja. Instytucje zainteresowane takim bezpłatnym dostępem proszone są o kontakt bezpośrednio z nami lub naszymi partnerami z ABE-IPS.

Rozszerzenie warunków dostępu do książek CUP na platformie ProQuest Ebook Central. Zgodziliśmy się, aby ebooki CUP dostępne na ProQuest Ebook Central, które zostały sprzedane w modelu dla jednego użytkownika, zniosły to ograniczenie i były dostępne dla nieograniczonej liczby jednoczesnych użytkowników na okres 90 dni. Prawdopodobnie wkrótce będziemy wykonywać podobne działania z platformami innych firm.

Nadesłał: L. Czerwiński (lczerwinski@cambridge.org)