Bibliotekarze instytucji naukowych działają…

24 stycznia w Łodzi odbył się zjazd bibliotekarzy bibliotek naukowych, którzy planują dbać o dobre interesy instytucji i prestiż zawodu! Nie wszyscy mogliśmy się spotkać w tym miejscu i tym terminie, ale obiecujemy pozostać z Wami w kontakcie – a Wy obiecajcie, że skontaktujecie się z nami!!!

Na zjeździe przegłosowano powołanie stowarzyszenia, ustalono jego główne cele i utworzono OTWARTE (koniecznie musisz dołączyć) grupy robocze! Powołano też tymczasowy zarząd. Do następnego zjazdu będziemy pracować wirtualnie.

Co powinieneś zrobić, jeśli jesteś bibliotekarzem w instytucji naukowej?

Czujesz, że stowarzyszenie bibliotekarzy i specjalistów szeroko pojętej informacji naukowej to coś dla Ciebie? Już w maju w Poznaniu odbędzie się kolejny zjazd – weź w nim udział, zostań członkiem nowej organizacji.

Czujesz, że Twoje miejsce jest w jednym z powołanych już zespołów roboczych? Masz pomysły i chcesz wspierać inicjatywę – wybierz zespół, w którego pracę chcesz się zaangażować i skontaktuj się z jego koordynatorem.

Czujesz, że jesteś urodzonym przywódcą – zgłoś swoją kandydaturę do zarządu (do koordynatorki grupy statutowej). Zarząd ma w sobie łączyć osoby z doświadczeniem i autorytetem z osobami młodymi i kreatywnymi.

Osoby kontaktowe i ich maile znajdziecie w sprawozdaniu! Czekamy na zgłoszenia, a także wszelkie sugestie i uwagi. Pomóż nam stworzyć organizację, która będzie dla wszystkich otwartą platformą współpracy!