WIAD – Światowy Dzień Architektury Informacji

WIAD, czyli Światowy Dzień Architektury Informacji, jest rokrocznie organizowany wspólnie przez sieć globalnych, regionalnych i lokalnych wolontariuszy, przy wsparciu Instytutu Architektury Informacji. Już po raz drugi, Toruń jest jedną z 55 lokalizacji z całego świata (i jedyną w Polsce!), w których odbywają się obchody WIAD.

Chcemy, by nasza konferencja, była miejscem spotkania ludzi, o różnym doświadczeniu, którzy będą mogli wymienić się informacjami, wiedzą, doświadczeniem. Gośćmi Honorowymi II Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej WIAD20 „Architektura Informacji Istotą Projektu” będą:

Natalia Bienias „Zebza” (Mobee Dick) https://zebza.net/  – „Projektantka działająca w obszarze digital od 2008 roku. Absolwentka Grafiki na PJATK i UXD na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. Head of Design w Mobee Dick. W codziennej pracy układa, organizuje treści i upraszcza najdziwniejsze interfejsy. Realizowała projekty m.in. dla takich klientów jak: Diebold Nixdorf, Banque Saudi Fransi, Envelo Bank, Sante, OEX Business Services, eSky, MNiSW, Bridgestone. Interesuje się psychologią poznawczą, nowymi technologiami i ich wpływem na nasze życie.”

Michał Olszewski (Allegro) – „Michał pracuje w Allegro od 2013 roku. Zaczynał jako UX Designer, szybko awansował na stanowisko UX Team Leader, a obecnie pracuje jako Product Manager with strong UX background. Tytuł magistra uzyskał po 5 latach studiów w naszym Instytucie (wtedy pod nazwą Instytut Informacji Naukowej i Bibliologii).”

Wojtek Kutyła https://wojtekkutyla.pl/„Wojtek Kutyła jest niezależnym konsultantem i trenerem UX i service design. Mieszka w Edynburgu. W sektorze cyfrowych produktów i usług pracuje od 1999 roku. Współpracuje z wieloma międzynarodowymi organizacjami. Regularnie odbywa wizyty w Polsce, prowadząc warsztaty, występując na konferencjach i ucząc projektantów UX zaawansowanych metod pracy w zawodzie.”

Proponowana tematyka wystąpień:

– dlaczego Architektura Informacji jest ważna?

– jak zwiększać świadomość na temat AI?

– jak przekonywać kolejne organizacje do AI?

– edukacja dotycząca AI,

– dotychczasowe osiągnięcia w dziedzinie,

– case study,

– struktury AI a próba czasu,

– stabilność a elastyczność,

– trendy,

– zmiany,

– itp.

Planujemy również warsztaty – o tym już niedługo.

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/3165743860133081/, strona: http://wiad20.mystrikingly.com/

Rejestracja prelegentów będzie trwać od 20.11 do 31.01 – bezpłatnie; 

Rejestracja słuchaczy odbędzie się w 3 turach:

I (60 miejsc), od 20.11 do 20.12 – 10 zł; 

II (60 miejsc), od 5.01 do 31.01 – 15 zł;

III, od 1.02 do 15.02 – 25 zł.