Modern(izm) Talking – toruńska gra miejska

Znajdź 10 pereł toruńskiego modernizmu i wygraj atrakcyjne nagrody! W sobotę, 7 września, zapraszamy do udziału w grze miejskiej “Modern(izm) Talking”. Na architektonicznych łowców przygód czekamy o godz. 12 przed wejściem do Urzędu Marszałkowskiego (plac Teatralny 2). Koniecznie trzeba zabrać ze sobą smartfon – przyda się, bo “Modern(izm) Talking” to gra baaardzo mobilna.

Jest połowa XIV wieku. Joahann, młody architekt z Chełmna, stara się o pracę w Toruniu. W hanzeatyckim mieście sporo się buduje i chłopak wierzy, że tutaj docenią jego pracowitość. Jednak chęć do pracy to jedno, a umiejętności – drugie. Joahann nie jest ich pewien. Przed wyruszeniem do Torunia udaje się do wiedźmy Ciechosławy. Liczy, że czarownica znajdzie magiczny sposób na jego rozterki. Przede wszystkim chce się dowiedzieć, jak budować pięknie i praktycznie. Za sprawą Ciechosławy Joahann zapada w sen, a jego duch przenosi się w przyszłość  – do XXI-wiecznego Torunia. Tutaj ma szukać odpowiedzi na swoje pytanie. Znajdzie je i wróci do domu, jeśli odwiedzi wszystkie miejsca oznaczone na mapie, którą dała mu wiedźma. Jednak współczesny Toruń oszałamia go i onieśmiela. Chłopak czuje się zagubiony. Chciałby się już obudzić, ale najwidoczniej nie wszystko jeszcze zobaczył. Bez Twojej pomocy raczej mu się to nie uda. Jest tylko jeden sposób: musisz zostać jego przewodnikiem!

W wyprawie pomoże Ci specjalna aplikacja, która pozwala “widzieć więcej”. Dzięki niej poznasz architektów, budowniczych i właścicieli budynków, które w swoim czasie wyznaczały standardy nowoczesności, a dziś uznawane są za perły modernistycznej architektury. Spotkasz się z postaciami z przeszłości, które sprawdzą Twoją znajomość historii, sztuki, architektury i geometrii. I jeśli uda Ci się wykonać wszystkie zadania, zostaniesz przyjęty do Stowarzyszenia Architektów. Lub do Gildii Budowniczych, o ile zdecydujesz się powrócić z Joahannem do jego epoki. Powodzenia!

Gra jest częścią zadania „Toruński modernizm. Mobilna gra miejska” dofinansowanego ze środków Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Celem zadania jest promowanie zabytków Torunia,  w szczególności architektury modernistycznej.