Gra na 100-lecie Powstania Wielkopolskiego

Zaczęło się – i Ty chodź z nami do Powstania! Gra na 100-lecie Powstania Wielkopolskiego. W stulecie powstania wielkopolskiego Książnica Kopernikańska we współpracy z Muzeum Historyczno-Wojskowym w Toruniu proponuje toruńskiej młodzieży (klas 7-8 szkół podstawowych oraz szkół średnich) grę miejską, która przeniesie ją do roku 1919, do  miejsca walk powstańczych. Młodzież wcieli się w role powstańców, zgrupowanych w patrole, które będą miały do wykonania niebezpieczne zadania. Trzy najlepsze patrole odbiorą nagrody. Zwycięski patrol będzie mógł zawiesić polską flagę symbolizującą odzyskanie niepodległości.

Termin: 30 maja 2019 (czwartek), godz. 9.00-14.00. Miejsce: start patroli w Książnicy Kopernikańskiej, ul. Słowackiego 8, meta – I Liceum Ogólnokształcące przy ul. Zaułek Prosowy.

Projekt realizowany w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości oraz odbudowy polskiej państwowości. Patronat merytoryczny: Wielkopolskie Muzeum Niepodległości. Zadanie dofinansowane z budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.