Uzbekistan na szlaku bibliotekarzy

Zostało ostatnich kilka miejsc na ten wyjazd. Nie zmarnujcie szansy.
Termin wyjazdu: od 25 kwietnia 2019 do 3 maja 2019  (długi weekend majowy) – 9 dni z przelotami.
Jak zwykle postarałyśmy się, aby program obejmował różnorodne typy bibliotek. Odwiedzimy Bibliotekę Narodową w Taszkiencie; będzie to dziewiąta biblioteka narodowa, która poznamy podczas naszych wypraw http://natlib.uz/en/#. Jako Sekcja Bibliotek Szkół Wyższych nie możemy ominąć biblioteki akademickiej; będzie nią Biblioteka Uniwersytetu Stanowego w Samarkandzie http://www.samdu.uz/en/markaz/axborot-resurs-markazi. Wreszcie odwiedzając kraj islamski, musimy zapoznać się bibliotekami islamskimi (z muzułmańskimi zbiorami specjalnymi, przy medresie lub przy meczecie).

Staramy się zawsze podczas naszych bibliotekarskich wypraw łączyć poznawanie kultury, tradycji i pomników cywilizacji z podziwieniem piękna natury odwiedzanych krain.  Zwiedzimy Samarkandę, Bucharę i Chiwę, liczne meczety, medresy, cytadele, mauzolea, a także starożytne centra nauki takie jak obserwatoria astronomiczne. Ślad polski to cmentarz żołnierzy armii gen. Andersa. Będziemy przejeżdżać przez czerwone piaski pustynię Kyzył-Kum wzdłuż prawie wyschniętej rzeki Amu- Darii.

Cena to 6100 zł.

Cena obejmuje prawie całość kosztów wyjazdu, zawierając: 

·         przelot rejsowymi połączeniami na trasie Warszawa – Taszkient z przesiadką;

·         przelot wewnętrzny na trasie Chiwa (Urgencz) – Taszkient;

·         przejazdy autobusem lokalnego przewoźnika;

·         opiekę pilotów polskojęzycznych;

·         noclegi w hotelach 4* lub 3*pokojach dwuosobowych

·         wyżywienie – śniadania i obiadokolacje;

·         ubezpieczenie;

·         bilety wstępu (szczegóły w programie);

·         napiwki dla lokalnych kierowców i przewodników.

Cena nie obejmuje tylko własnych wydatków i dodatkowych fakultatywnych atrakcji. Osobom zainteresowanym doślemy dokładne informacje.

Wzorem lat ubiegłych w miarę wolnych miejsc zapraszamy Państwa z rodziną i przyjaciółmi. Osoby spoza naszego zawodu, jeśli nie życzą sobie odwiedzić którąś z bibliotek, mają w tym czasie czas wolny. Uprzejmie prosimy Państwa o przekazanie naszego zaproszenia znajomym potencjalnie zainteresowanym Uzbekistanem.

Prosimy o nadsyłanie zgłoszeń do Kariny Szołtysik na adres: karina.szoltysik@chorzow.wsb.pl. Mamy nadzieję, że nasza propozycja spodoba się Państwu. Osobom zainteresowanym wystawiamy fakturę. W razie dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu pod numerami telefonów: 32/34-98-471, 32/34-98-423, 32/34-98-505 oraz tel. komórkowe 728414751 (Bogumiła Urban) i 606 620563 (Karina Szołtysik).

Uprzejmie informujemy, że podmiotem przetwarzającym dane osobowe jest Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Prosimy o zapoznanie się w załączeniu z polityką bezpieczeństwa w zakresie ochrony danych osobowych.

Nadesłała: B. Urban