Akcja protestacyjna pracowników kultury

Pikieta pracowników instytucji kultury – bibliotekarzy, muzealników i filharmoników  w piątek 18 maja 2018 r. o godz. 18.00 podczas otwarcia Nocy Muzeów w Krakowie (przed Muzeum Archeologicznym w Krakowie, ul. Senacka 3).

Uczestnicy kolejny już raz będą domagali się szacunku do swoich zawodów, godnych płac, adekwatnych do obowiązków i wypracowanych sukcesów. Będą również upominali się o wyrównanie wieloletnich zaległości w systemie płac pracowników instytucji kultury, dla których organizatorem jest województwo małopolskie.

To dzięki codziennej pracy, zaangażowaniu, doświadczeniu, kreatywności oraz chęci podejmowania wyzwań przez pracowników kultury – instytucje, w których pracują,  zyskały uznanie w kraju i poza jego granicami.

Jak napisał Andrzej Sapkowski w książce „Historia i fantastyka”: Możemy nosić chińskie ciuchy, jeździć czeskimi autami, patrzeć w japońskie telewizory, gotować w niemieckich garnkach hiszpańskie pomidory i norweskie łososie. Co do kultury, to jednak wypadałoby mieć własną.

 

Dodatkowe informacje i materiały na stronie.
Nadesłał: Jacek Szczęsnowicz