Kierunek – Wizerunek, branżowa (nie)konferencja

Biblioteka Gdynia w dn. 23-24.09 organizuje piątą już edycję branżowej (nie)konferencji Kierunek – Wizerunek. To dwudniowe ogólnopolskie wydarzenie dla pracowników bibliotek. Tym razem do udziału w nim zachęcamy dyrektorów, kierowników i osoby zarządzające zespołami w bibliotekach. Zapisy ruszają 20 sierpnia.

Wakacyjna Biblioteka Uniwersytecka w Warszawie…

Tegoroczne lato jest szczególnie gorące w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie. Na szczęście klimatyzacja działa bez zarzutu i ułatwia pracę czytelnikom, którzy mają w te wakacje znacznie łatwiejszy dostęp do zasobów bibliotecznych. Gmach przy ul. Dobrej otwarty jest codziennie od godz. 9.00 do godz. 21.00, oprócz weekendów. W poniedziałki i wtorki do godz. 14.00, a od środy do piątku od godz.16.00 biblioteka działa bezobsługowo. Można w tym czasie bez ograniczeń korzystać z wolnego dostępu, a książki wypożyczać i zwracać korzystając z selfchecków. Pomocą i informacją służy dyżurujący bibliotekarz. W pozostałych godzinach biblioteka pracuje w zwykłym trybie. Decyzję o otwarciu biblioteki w wakacje docenili czytelnicy. W lipcu odwiedziło nas aż o 73% osób więcej w porównaniu z poprzednim rokiem. Spadły, choć nieznacznie, wypożyczenia książek na zewnątrz, co wynika z potrzeby czytelników do pracy w przyjaznych, klimatyzowanych wnętrzach BUW. 

Nadesłała: K. Krzyżanowska

Warsztaty Body&Mind Academy

Fundacja Fenomen zaprasza na warsztaty Body&Mind Academy adresowane do osób, które pracują z seniorami. Organizatorzy przybliżą program kursu dla seniorów, pokażą, jak korzystać z podręcznika, filmów instruktażowych i aplikacji. Podpowiedzą, jak zorganizować akademię, zintegrować grupę oraz poprawić sprawność intelektualną i ruchową odób starszych.

PROGRAM warsztatów. REJESTRACJA na warsztaty.
Miejsce spotkania: Filia nr 26 Biblioteki Miejskiej w Łodzi, ul. Kostki Napierskiego 4.
Udział bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona (maksymalnie 20 uczestników). Wydarzenie współfinansowane ze środków programu Unii Europejskiej Erasmus+ Partnerstwa Strategiczne (KA2), nr 2017-1-PL01-KA204-038565.

Nadesłała: A. Marciniak (a.marciniak@fundacjafenomen.pl)