Praktyczne perspektywy publikowania naukowego

Na platformie Interdyscyplinarnego Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego Uniwersytetu Warszawskiego udostępniamy już pełne teksty ponad 300 000 artykułów z 1000 polskich czasopism naukowych. Osiągnięcie to chcemy potraktować jako okazję do wymiany praktycznych doświadczeń dotyczących aktualnej sytuacji czasopism naukowych w Polsce.

Zaproszenie do zgłaszania propozycji warsztatów

Serdecznie zapraszamy 21 października 2019 r. do Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie na warsztaty Praktyczne perspektywy publikowania naukowego, które kierujemy do wydawców i redaktorów czasopism naukowych. Wydarzenie będzie obejmowało sesję plenarną oraz serię warsztatów.

Czytaj dalej

Metadane bibliograficzne – DARIAH Code Sprint 2019

W dniach 24-26 września w Berlinie odbędzie się DARIAH Code Sprint 2019, organizowany w ramach projektu DESIR. Będzie on poświęcony metadanym bibliograficznym. Szczegółowe informacje o wydarzeniu znajdują się na stronie https://desircodesprint.sciencesconf.org/.  Zachęcamy do udziału oraz rozpowszechnienia informacji o wydarzeń.

Wakacyjna Biblioteka Uniwersytecka w Warszawie…

Tegoroczne lato jest szczególnie gorące w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie. Na szczęście klimatyzacja działa bez zarzutu i ułatwia pracę czytelnikom, którzy mają w te wakacje znacznie łatwiejszy dostęp do zasobów bibliotecznych. Gmach przy ul. Dobrej otwarty jest codziennie od godz. 9.00 do godz. 21.00, oprócz weekendów. W poniedziałki i wtorki do godz. 14.00, a od środy do piątku od godz.16.00 biblioteka działa bezobsługowo. Można w tym czasie bez ograniczeń korzystać z wolnego dostępu, a książki wypożyczać i zwracać korzystając z selfchecków. Pomocą i informacją służy dyżurujący bibliotekarz. W pozostałych godzinach biblioteka pracuje w zwykłym trybie. Decyzję o otwarciu biblioteki w wakacje docenili czytelnicy. W lipcu odwiedziło nas aż o 73% osób więcej w porównaniu z poprzednim rokiem. Spadły, choć nieznacznie, wypożyczenia książek na zewnątrz, co wynika z potrzeby czytelników do pracy w przyjaznych, klimatyzowanych wnętrzach BUW. 

Nadesłała: K. Krzyżanowska