Akademia Khana po polsku

Aplikacja Akademii Khana, prawdopodobnie największego kanału edukacyjnego na YouTube (oraz platformy do personalizowanego nauczania) doczekała się polskiej wersji językowej! Do tysięcy edukacyjnych wideo i platformy, która ułatwia uczenie się indywidualne oraz organizację pracy uczniów przez nauczycieli, teraz jeszcze łatwiej zaglądać za pomocą smartfona. Oprac. K. Śliwowski

Polskie biblioteki i reszta świata…

W imieniu organizatorów zapraszamy na XIX Ogólnopolska Konferencja
Bibliotek Niepublicznych i Publicznych Szkół Wyższych
, która odbędzie się w dn. 14-15 listopada w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Rezerwujcie już swój udział – formularz jest dostępny!

Celem konferencji jest zwrócenie uwagi na międzynarodową współpracę bibliotek, kontakty z zagranicznymi wydawcami, uczelniami, dostawcami książek, czasopism i baz danych oraz innymi zagranicznymi instytucjami, obsługę zagranicznego użytkownika oraz inne problemy polskich i/lub zagranicznych bibliotek. Z przyjemnością informujemy, że EBIB objął konferencję patronatem medialnym.

Imieniny Jana Kochanowskiego już niebawem!

Biblioteka Narodowa zaprasza na imieniny Jana Kochanowskiego.

Trzy sceny, a na nich nie tylko kilkanaście spotkań z pisarkami i pisarzami, ale również koncerty, spektakle i mecz poetycki, podczas którego dwie drużyny aktorów będą konkurować w interpretowaniu wierszy. Literacki piknik Biblioteki Narodowej odbędzie się w ostatnią sobotę czerwca (29.06), tradycyjnie w warszawskim Ogrodzie Krasińskich.


Program Imienin Jana Kochanowskiego dostępny na stronie. Imieniny Jana Kochanowskiego na Facebooku.

Czytaj dalej

Spotkanie z Dorotą Zawadzką – Supernianią.

Miejska Biblioteka Publiczna w Oświęcimiu 12 czerwca, o godz. 17:00 zaprasza na spotkanie z Dorotą Zawadzką – Supernianią.


„Jedz powoli, małe kęsy – jak kto woli” – „Świat według dziecka”. Spotkanie autorskie z Dorotą Zawadzką, pedagogiem i psychologiem rozwojowym. Jest ambasadorem akcji Cała Polska Czyta Dzieciom. Współpracuje z Rzecznikiem Praw Dziecka. Zasiada i aktywnie uczestniczy w kapitułach akcji Firma Przyjazna Mamie i Hotel Przyjazny Rodzinie. Współpracuje z wieloma organizacjami pozarządowymi. Prowadzi warsztaty i szkolenia w całej Polsce dla rodziców i nauczycieli. Jest autorką wielu książek dla dzieci i rodziców m.in.: „I ty możesz mieć super dziecko!”, „I ty możesz być super tatą!”, „Moje dziecko – Jak mądrze kochać i dobrze wychowywać”, „Jak mądrze kochać i dobrze wychowywać dziecko w wieku szkolnym”. Każda mama chciałaby, by jej dziecko podczas świątecznego obiadu czy rodzinnej imprezy olśniło wszystkich dobrymi manierami. Ale dziecko nie zacznie się nagle świetnie zachowywać samo z siebie. Dorota Zawadzka doradzi jak pokazać dziecku co mu wolno, a czego robić nie wypada.