BIBLIOTEKA – PRZESTRZEŃ DODANA – warsztaty dla ambitnych bibliotekarzy…

Książnica Kopernikańska w Toruniu realizuje bogatą ofertę szkoleń pod nazwą „BIBLIOTEKA – PRZESTRZEŃ DODANA – warsztaty dla ambitnych bibliotekarzy podregionu toruńsko-włocławskiego”. Szkolenia odbędą się w okresie od maja do października 2019 r. Adresowane są do pracowników bibliotek podregionu toruńsko-włocławskiego. Mają one na celu wyposażenie bibliotekarzy w niezbędną wiedzę, umiejętności i kompetencje w zakresie wprowadzania nowej oferty usług skierowanych w szczególności do grup, które do tej pory bywają w bibliotece rzadko: młodzieży, małych dzieci w wieku przedszkolnym (i ich rodziców), a także osób niedowidzących i seniorów.

Czytaj dalej

Gra na 100-lecie Powstania Wielkopolskiego

Zaczęło się – i Ty chodź z nami do Powstania! Gra na 100-lecie Powstania Wielkopolskiego. W stulecie powstania wielkopolskiego Książnica Kopernikańska we współpracy z Muzeum Historyczno-Wojskowym w Toruniu proponuje toruńskiej młodzieży (klas 7-8 szkół podstawowych oraz szkół średnich) grę miejską, która przeniesie ją do roku 1919, do  miejsca walk powstańczych. Młodzież wcieli się w role powstańców, zgrupowanych w patrole, które będą miały do wykonania niebezpieczne zadania. Trzy najlepsze patrole odbiorą nagrody. Zwycięski patrol będzie mógł zawiesić polską flagę symbolizującą odzyskanie niepodległości.

Termin: 30 maja 2019 (czwartek), godz. 9.00-14.00. Miejsce: start patroli w Książnicy Kopernikańskiej, ul. Słowackiego 8, meta – I Liceum Ogólnokształcące przy ul. Zaułek Prosowy.

Projekt realizowany w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości oraz odbudowy polskiej państwowości. Patronat merytoryczny: Wielkopolskie Muzeum Niepodległości. Zadanie dofinansowane z budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Jak nie czytam, jak czytam

To już czwarta edycja akcji promującej czytelnictwo pod hasłem „Jak nie czytam, jak czytam”. 7 czerwca o 10.00 uczniowie z całej Polski będą czytać – bez przymusu, każdy to, na co ma ochotę. Czytaniu z reguły towarzyszą dodatkowe atrakcje. Symbolem wspólnej akcji jest rekord w liczbie osób czytających w jednym momencie. W poprzedniej edycji czytających było 406 825 osób. Pobijmy ten rekord w bieżącym roku. Organizatorzy zachęcają do zgłoszenia udziału w akcji.

Nadesłała: Agnieszka Szczirij

II Ogólnopolski Zjazd Odjazdowych Bibliotekarzy

  • Działasz na rzecz społeczności lokalnych?
  • Pracujesz z dorosłymi i wciąż szukasz nowych inspiracji?
  • Interesują Cię nieszablonowe działania i chcesz poznać ludzi, którzy je realizują?

Weź udział w Zjeździe Odjazdowych Bibliotekarzy, który będzie spotkaniem ludzi aktywnych, którzy chcą zmieniać swoje otoczenie. Zapraszamy lokalnych Organizatorów rajdu rowerowego Odjazdowy Bibliotekarz oraz innych aktywnych i pełnych energii bibliotekarzy. Wydarzenie będzie okazją, by się poznać, wymienić doświadczeniami i wziąć udział w odjazdowych warsztatach! Udział w Zjeździe jest BEZPŁATNY. Podbijemy delegacje, a uczestnicy otrzymają certyfikaty. ZGŁOŚ SIĘ do 5 czerwca.

Małopolskie Forum Bibliotek 2019

Zapraszamy do udziału w Małopolskim Forum Bibliotek w dniach 23-25.10. 2019 r.

Tematyką tegorocznej edycji konferencji pod tytułem „Po drugiej stronie lustra. UX, UI i AI w bibliotekach” będzie istotna kwestia jakości narzędzi informacyjnych, przede wszystkim w kontekście doświadczeń użytkowników oraz kompetencji pracowników, od których zależy konkurencyjność, a także efektywność zarządzania i wykorzystania zasobów informacji.

Czytaj dalej