Spółdzielnia Otwartej Edukacji

Od marca Centrum Cyfrowe rusza z nową edycją Spółdzielni Otwartej Edukacji. Tym razem do współpracy zapraszamy nauczycielki i nauczycieli, którzy są wychowawcami. Będziemy wspólnie tworzyć otwartej zasoby edukacyjne na lekcje wychowawcze, ale przy okazji uczyć się, rozmawiać o otwartej edukacji, inspirować i rozwijać. Generalnie będzie przygoda. Zapraszamy!!!

Nadesłała: A. Czetwertyńska

Europejskie dziedzictwo w otwartych kolekcjach cyfrowych

W imieniu organizatorów zapraszamy na bezpłatną konferencję Europejskie dziedzictwo w otwartych kolekcjach cyfrowych, której celem jest przegląd zagadnień związanych z zachowaniem europejskiego dziedzictwa kulturowego oraz wskazanie działań, które pozwolą zwiększyć powszechny i otwarty dostęp do publikacji naukowych będących jego częścią.

Otwartość jest priorytetem w działalności EBIB, stąd też miło nam poinformować, że objęliśmy konferencję patronatem medialnym.

Szara literatura – zaproszenie na konferencję

IFLA zaprasza do udziału w konferencji poświęconej szarej literaturze. Spotkanie odbędzie się 23 sierpnia br. w Atenach. Propozycje wystąpień należy nadsyłać do 1 marca br. Na pełne teksty organizatorzy czekają do 1 czerwca. Osobą do kontaktu jest Meg Mering, Chair of the IFLA Section on Serials and Other Continuing Resources, mmering1@unl.edu.
Więcej informacji na stronie IFLA.

Zielonogórskie Studia Bibliotekoznawcze – nabór tekstów

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida w Zielonej Górze zaprasza wszystkich zainteresowanych do składania tekstów do kolejnego tomu Zielonogórskich Studiów Bibliotekoznawczych.
Termin składania materiałów upływa 24 lutego br. Publikacja tomu planowana jest na II kwartał 2020 roku.
Nadesłał: Przemysław Bartkowiak

Biuletyn EBIB w 2019 r.

Autorom, Czytelnikom oraz wszystkim współpracującym z nami serdecznie dziękujemy za miniony rok. Zachęcamy do dalszej współpracy!!!

Tytuł Redakcja Termin
Użytkownicy zagraniczni w bibliotekach Iwona Sójkowska Luty
Systemy oceny i nagradzania bibliotekarzyMaciej Dynkowski Kwiecień
Rozmowy o bibliotece z kraju i ze świataBeata Starosta
Agnieszka Wolańska
Czerwiec
Bibliotekarz systemowy –
„Czy leci z nami pilot”?
Joanna Broniarczyk
Aleksander Radwański
Sierpień
Statystyki i analizy biblioteczne – nowe
metody i narzędzia
Lidia Derfert-Wolf Październik
Wizje, trendy, perspektywy – czy to jeszcze
biblioteka?
Marzena Marcinek
Beata Antczak-Sabala
Grudzień