Seminarium PolBiT: Użytkownik zagraniczny w bibliotece

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy do Biblioteki Politechniki Lubelskiej na kolejne spotkanie w ramach grupy PolBiT, które poświęcone będzie użytkownikom zagranicznym w naszych bibliotekach. Zagadnienie niezwykle aktualne, gdyż liczba studentów obcokrajowców w naszych uczelniach stale wzrasta. Coraz częściej oczekują oni rady i pomocy bibliotekarzy nie tylko w zakresie korzystania z biblioteki.

Podczas seminarium mamy szansę podzielić się swoimi doświadczeniami – z jakimi problemami zwracają się do zagraniczni użytkownicy, czego od nas oczekują, jak jesteśmy przygotowani do pracy z nimi, jaką mamy dla nich ofertę? Seminarium odbędzie się w dn.25-26.10.2018 r.

III Forum Aplikacji i Gier Mobilnych

Zachęcamy w dniu 4 października do udziału w bezpłatnym III Forum Aplikacji i Gier Mobilnych pod hasłem „Gry, które uczą”, podczas którego odbędzie się: 12 warsztatów, 3 dyskusje oraz prezentacje i pokazy mobile. Tematami przewodnimi wydarzenia będą m.in: gamifikacja w edukacji, projektowanie i prototypowanie gier mobile, digital storytelling, rozszerzona i wirtualna rzeczywistość i ich zastosowanie w rozwoju człowieka, niezależnie od wieku i umiejętności. Uczestnicy i uczestniczki FAM poznają również kilkadziesiąt wartościowych aplikacji wyselekcjonowanych z myślą o wspieraniu edukacji, kultury i sztuki. Wydarzenie można śledzić także na Facebooku.

Nadesłała: Paulina Jędrzejewska

„Poeci zabrani przez wojnę”

1 sierpnia w bibliotece Wolne Lektury została udostępniona kolekcja poezji pn. „Poeci zabrani przez wojnę”. Wybór został przygotowany we współpracy z Muzeum Powstania Warszawskiego. W kolekcji znalazły się teksty m.in.: Krystyny Krahelskiej, Józefa Szczepańskiego, Stefana Leszny, Teresy Bogusławskiej czy Jerzego Kamila Weintrauba-Krzyżanowskiego.
Więcej na stronie Instytutu Książki.

Warsztaty Focus on Open Science oraz ll Pomorska Konferencja Open Science

Biblioteka Politechniki Gdańskiej, we współpracy z Scientific Knowledge Services, LlBER oraz UCL Press, organizuje 25.09.2018 r. międzynarodowe Warsztaty Focus on Open Science. Odpowiadając na potrzeby środowiska naukowego oraz bibliotekarzy, chcemy podjąć się odpowiedzi na pytanie, w jaki sposób prowadzenie badań, przechowywanie i udostępnianie ich wyników oraz współpraca między naukowcami i ośrodkami badawczymi może realizować postulowaną przez Komisję Europejską politykę otwartości w nauce. Warsztaty Focus on Open Science połączone będą z ll Pomorską Konferencją Open Science Kierunek – Otwarta Nauka, organizowaną przez Bibliotekę oraz Centrum Usług lnformatycznych Politechniki Gdańskiej. Czytaj dalej

Zgłoś bibliotekę do akcji „Mirabelka – kiełkująca historia w 100licy”

Jeżeli chcesz zorganizować wartościowe warsztaty dla swoich czytelników i dołączyć do oficjalnych obchodów 100-lecia Niepodległości, zgłoś swoją bibliotekę do ogólnopolskiej akcji „Mirabelka – kiełkująca historia w 100licy”. Weź udział w konkursie na najlepszą relację i wygraj spotkanie autorskie oraz nowości wydawnicze. Do udziału zapraszamy wszystkie biblioteki, które chcą promować czytelnictwo w niecodzienny sposób oraz włączyć lokalną społeczność do świętowania 100-lecia Niepodległości. Czytaj dalej