Akcja protestacyjna pracowników kultury

Pikieta pracowników instytucji kultury – bibliotekarzy, muzealników i filharmoników  w piątek 18 maja 2018 r. o godz. 18.00 podczas otwarcia Nocy Muzeów w Krakowie (przed Muzeum Archeologicznym w Krakowie, ul. Senacka 3).

Uczestnicy kolejny już raz będą domagali się szacunku do swoich zawodów, godnych płac, adekwatnych do obowiązków i wypracowanych sukcesów. Będą również upominali się o wyrównanie wieloletnich zaległości w systemie płac pracowników instytucji kultury, dla których organizatorem jest województwo małopolskie.

Czytaj dalej

Odjazdowy Zjazd dla odjazdowych bibliotekarzy!

W imieniu organizatorów zapraszamy na Ogólnopolski Odjazdowy Zjazd Odjazdowych Bibliotekarzy, który odbędzie się 5 czerwca 2018 r. (wtorek), w godz. 11.00-16.00, w Centrum Informacyjno-Biblioteczne Un. Medycznego w Łodzi. W zjeździe mogą wziąć udział obecni Organizatorzy Lokalni, chętni do dołączenia do tego grona oraz wszyscy aktywni i pełni energii bibliotekarze. Udział w zjeździe jest bezpłatny. ZGŁOŚ SIĘ do 25 maja!

Nadesłała: A. Marciniak

 

Polscy uczniowie biją rekord we wspólnym czytaniu książek

8 czerwca o godz. 10.00 odbędzie się kolejna edycja najpopularniejszej akcji czytelniczej w Polsce: „Jak nie czytam, jak czytam”. Uczniowie będą bili rekord w czytaniu książek w jednym momencie. W zeszłym roku czytało 459 tys. osób.

Organizatorem akcji jest miesięcznik „Biblioteka w Szkole”, a współorganizatorami ponad 2000 bibliotek szkolnych, publicznych i pedagogicznych. Symbol akcji to rekord liczby czytających, ale jej faktycznym celem jest promocja czytania dla przyjemności i kreowanie mody na czytanie. Czytaj dalej

Warszawa, Centralna Biblioteka Wojskowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego

Nazwa instytucji = Centralna Biblioteka Wojskowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego
Dokładny adres = ul. Ostrobramska 109, 04-041 Warszawa
Data złożenia oferty = 2018-05-09
Data ważności ogłoszenia = 2018-05-24
Oferowane stanowisko = Samodzielny informatyk w Dziale Automatyzacji Procesów Bibliotecznych.
Czytaj dalej