Polska Norma jest informacją sektora publicznego, ale…

Bibliotekarze gromadzący i udostępniający normy mają od lat problem z ich wypożyczaniem czy kopiowaniem. Fundacja ePaństwo, która zajmuje się przejrzystością działania urzędów publicznych rozpoczęła działania wyjaśniające w sprawie czy polskie normy są informacją sektora publicznego. Warto poczytać o tym.

Przypominam, że jedna z naszych koleżanek Anna Ogonowska już walczyła kiedyś o normy i ich udostępnianie w bibliotekach. Jest do tego ciekawy komentarz VAGLI.

Centrum Cyfrowe szuka pracowniczki/ka

Centrum Cyfrowe poszukuje pracownika lub pracowniczki do działu finansowego i wsparcia funkcjonowania biura. Szukamy osoby komunikatywnej i zorganizowanej, z doświadczeniem w pracy biurowej, zainteresowanej działaniem organizacji pozarządowej „od kuchni”. Chętnych zapraszamy do przesyłania dokumentów do 11 września 2017 do godziny 12.00 na adres rekrutacja@centrumcyfrowe.pl.
Szczegółowe informacje w ogłoszeniu na naszej stronie: https://centrumcyfrowe.pl/about/praca-w-centrum-2/3008-2/.Będziemy wdzięczni za rozesłanie tej informacji do osób zainteresowanych.

Projekt cyfryzacyjny UMK – prezentacja

Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu zaprasza wszystkich zainteresowanych na publiczną prezentację założeń projektu w ramach Działania 2.3.1 PO PC. Publiczna prezentacja dotyczy założeń projektu pn. „Ucyfrowienie zasobów akademickich regionu kujawsko-pomorskiego dla potrzeb dydaktyki i nauki całego kraju” przygotowywanego w odpowiedzi na konkurs na dofinansowanie projektów w ramach Poddziałania 2.3.1 „Cyfrowe udostępnienie informacji sektora publicznego ze źródeł administracyjnych i zasobów nauki” programu operacyjnego Polska Cyfrowa 2014-2020 – typ projektu: cyfrowe udostępnienie zasobów nauki. Czytaj dalej

Zapraszamy na CopyCamp

W programie tegorocznego CopyCampu https://copycamp.pl/info/program/ będzie cała sesja wystąpień dotyczących tematu digitalizacji dziedzictwa, a ponadto praktyczne warsztaty https://copycamp.pl/info/warsztaty. Warsztaty poprowadzi zespół z duńskiego Muzeum Narodowego (Jacob Riddersholm Wang, Pernille Feldt i Martin Appelt). Zapraszamy wszystkich zainteresowanych bibliotekarzy, muzealników i archiwistów.

Wolne podręczniki – szukamy pomocników

Fundacja Nowoczesna Polska poszukuje osoby, która zna mechanizm MediaWiki i podejmie się zadania przeniesienia treści stworzonych w ramach projektu Wolne Podręczniki i zamieszczonych uprzednio w MediaWiki 1.16.0 na Wikibooks. Zadanie będzie także polegało na wyselekcjonowaniu treści, które warto archiwizować.
Zależy nam na zrealizowaniu zadania jak najszybciej, w ciągu najbliższych tygodni. Wszystkie szczegóły bezpośrednio u Katarzyny Górkiewicz: katarzyna.gorkiewicz@nowoczesnapolska.org.pl.

Biblioteka wychodzi z siebie – szkolenia dla pracowników bibliotek publicznych

Książnica Kopernikańska w Toruniu serdecznie zaprasza na bezpłatne szkolenie „Biblioteka wychodzi z siebie – szkolenia z realizacji działań podejmowanych poza biblioteką w celu promocji czytelnictwa” w ramach programu „Partnerstwo dla książki”, dofinansowane przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Szkolenia są przeznaczone dla pracowników merytorycznych bibliotek samorządowych podregionu toruńsko-włocławskiego oraz Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej – Książnicy Kopernikańskiej w Toruniu. Czytaj dalej